E hënë, Korrik 15, 2019

Intervista e parë e Ilir Metës President ( E PLOTË/FOTO)

Intervista e Presidentit të Republikës, z. Ilir Meta, për emisionin “Top Story” të Sokol Ballës në “Top Channel” Të jesh president i Republikës është një...

Metaliaj: Rama po e përdor postin për interesa të pista të...

Intervistoi: Majlinda Noka Deputetja e Partisë Demokratike, për Qarkut të Lezhës, Lindita Metaliaj akuzon drejtëpërdrejtë Edi Rama se po e shfrytëzon postin e tij të...

Kadeli: Koncesionet jo në dorë të qeverisë

Flet për “Koha Jonë”, deputeti i LSI-së, Gjovalin Kadeli  Intervistoi: Redjon Shtylla Për një ish-socialist si deputeti Gjovalin Kadeli, zërat kundër PS-së janë të panevojshme kur...

Bushati: Rritje e bashkëpunimit strategjik me SHBA

  Sekretari amerikan i Shtetin John Kerry priti sot Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati në takimin e parë dypalësh mes krerëve të diplomacisë...

Si nisemi çdo ditë me furgon nga Kamza për në parcelat...

A e ka fituar vërtet betejën me kanabisin policia, siç pretendon Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri kur thotë se u shkatërruan 99.8% e sipërfaqes...

Ilir Meta tek Sokol Balla në Top Story (intërvista e plotë)

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhënë për televizionin Top Channel Në fakt, emisioni quhet “Top Story”, që do të thotë lajmi kryesor dhe...

Ku fshihet Ilir Kumbaro sipas gazetarit që e ndoqi këmba këmbës...

Prej më shumë se pesë vitesh, drejtësia shqiptare dhe ajo britanike janë në kërkim të Ilir Kumbaros, i akuzuar për zhdukjen e Remzi Hoxhës....

Bylykbashi: Vettingu, të jetë i pavarur nga qeveria e parlamenti

Në një intervistë për Deutsche Welle-n përfaqësuesi i opozitës në Komisionin e Posaçëm Parlamentar për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi, flet për kontestimet ndaj...

Fischer: Nuk u çliruat as me 28 e as 29 Nëntor,...

Historiani amerikan ne “Indiana University” i cili do të rishkruajë për periudhën e Luftës së Dytë Botërore thotë se shqiptarët duhet të jenë krenarë...

Spahiu: Në 18 qershor LSI do arrijë rezultat fantastik, jashtë çdo...

Deputeti i LSI-së pro listave të hapura: Koalicioni ka mjaft “detyra” të papërfunduara në qeveri, vendimi për zgjedhjet do merret në kohën e duhur Intervistoi:...

EDITORIAL

FORUM