E mërkurë, Qershor 26, 2019

Jacques Attali: Gjermania s’duhet ta harrojë borxhin e madh që solli...

  Intelektuali francez Jacques Attali, ish këshilltar i François Mitterrandit, thote se Gjermania nuk duhet të harrojë se ishte falja e borxhit në vitin 1954, që...

Jacques Attali: Gabim i madh përfshirja e FMN. Ka interesa larg...

  Përtej rezultatit të negociatave dhe të referendumit, që tani ka disa mësime që duhet të nxjerrim nga kriza greke”. Jacques Attali ka marrë pjesë...

Papandreu: Do të jetë një katastrofë nëse në referendum fiton “JO-ja”

  Janë dy gjëra të ndryshme. Unë kisha bërë tratativa për një marrëveshje dhe e kisha arritur. Kur thirra referendumin për t’ua lënë grekëve vendimin,...

Isa Mustafa: Me Serbinë s’mund të bisedojmë për pronat e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa flet në një intervistë eksklizive për DW për vizitën në Gjermani dhe takimin me kancelaren Merkel, problemet në dialogun...

Servet Pëllumbi ngacmon Ramën: Nuk ka fitore nëse injorohet partia

  Ish-kryetari socialist i Kuvendit, Servet Pëllumbi i vë rezultatit të arritur nga mazhoranca në zgjedhjet vendore 3 nota: shumë i mirë, i mirë dhe...

UIM Shqipëria hap dyert në Tiranë

  Giovanni Firera, italianët duhet të shohin drejt Shqipërisë, një vend mik, plot mundësi. TIRANE - Janë rreth 20 mijë shtetas italianë në Shqipëri që jetojnë...

Lubonja: Kosova, shtet i dështuar‏

Është e qartë se shumica e atyre që nuk e pranojnë një Gjykatë Speciale nuk e kanë ndërgjegjen të pastër përpara ligjit. Është një...

Guvernatori i BSH-së: Kriza greke nuk na rrezikon

  “Shqipëria dhe bankat në vendin tonë nuk janë të rrezikuara nga një faliment i Greqisë”. Kështu deklaron guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko,...

Ilsa Mula: Ja si mund t’i mbrojmë fëmijët nga virozat

Mjekja Pediatre shpjegon simptomat e sëmundjeve virale, grupmoshat më të rrezikuara dhe si mund ti parandalojmë ato Ilsa Mula: Ja si mund t’i mbrojmë fëmijët...

Petro Koçi: Shqetësues për Shqipërinë, kthimi i luftëtarëve që luftojnë për...

  Zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi nga ministeriali i Natos,  i mbajtur më 24-25 qershor, në një intervistë të shkurtër me gazetaren e Tema, Jonida...

EDITORIAL

FORUM