E mërkurë, Nentor 20, 2019

Saimir Tahiri: Kush po luan me tritolin?

Zoti Tahiri, para pak disa ditësh keni ngritur zërin ndaj një rasti të rëndë në Fier, ku bashkëshorti me precedentë penalë, ka vrarë gruan...

Zbulohet një intervistë e Syrja Vlorës tri ditë para ngritjes së...

  Në foton që shihni, djathtas është Syrja bej Vlora (1860-1940), në Vjenë, me një diplomat tjetër. Syrja beu, i ati i Eqrem bej Vlorës,...

Bushati: Angazhimi i SHBA-së në Ballkan, është jetik

Është e rëndësishme për Shtetet e Bashkuara të thellojnë angazhimin e tyre në Ballkan, në një rajon që përballet me kërcënime nga terroristët, si...

Flet ish-drejtoresha e Shtepise se Femijeve – Shkoder. Gjeluci: Nuk fajësoj...

(Flet ish drejtoresha e Shtëpisë së Fëmijëve, Shkodër, shkarkuar nga puna pas skandalit të publikuar nga Emisioni “Ça thu” në Agon Channel) Intervistoi: Albina Gjergji  Edhe...

Gjanaj: Shqiptarët në Bruksel nuk janë pjesë e grupeve radikale

Flet për "Koha Jonë", Amet Gjanaj deputeti me origjinë shqiptare në Parlamentin e Belgjikës Intervistoi: Redjon Shtylla Përpos krizës ekonomike dhe fluksit të refugjatëve, mbi Europë...

Ilir Meta flet nga Shkodra, edhe për zhvillimet politike

Ilir Meta fill pas vizitës në Plavë-Guci ka shkruar në Shkodër. Presidenti i republikës, Ilir Meta, ka qenë i pranishëm gjatë ditës së sotme...

Djali i Jetimores në Shkodër: Na bënin për spital me të...

Shtëpia e fëmijës shkollor në Shkodër, e përfshirë në një skandal keqtrajtimesh e abuzimesh, vazhdon të jetë në qendër të denoncimeve publike nga ish-rezidentë...

Flamur Gjuzi: Mbajtëm premtimin për legalizimet në Durrës

Një libër për procesin e legalizimeve. Flet për “Koha Jonë”, Flamur Gjuzi, Drejtor i ALUIZNI-t Durrës Intervistoi: Marjana Doda “Legalizimet, Durrësi Mikpritësi i Madh”, është titulli...

Vito Kapo flet për Liri Belishovën: Gjithë jetën mbeti me sovjetikët,...

Vito Kapo, ish-anëtare e Komitetit Qendror të PPSH-së, shoqe me Liri Belishovën në Institutin Femnor “Nana Mbretneshë” të Tiranës shprehet se ajo bashkëpunoi gjatë...

Gjiknuri: Ndërtimi i rrugëve me kapital privat dhe buxhetin e shtetit

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, në një intervistë për Top Channel ka komentuar projektet e reja në infrastrukturë.  Intervistoi : Donald Jorgoni Z.Ministër, po kalon...

EDITORIAL

FORUM