E hënë, Korrik 22, 2019

Kristina Çakeri, oficerja simpatike me dy gishtat ngritur!

Kristina Çakeri, oficerja simpatike që ngre dy gishtat lart në videon e përgatitur nga Policia e Tiranës me rastin e festave të 28­-29 Nëntorit...

Tonin Alia: Konsumatori kërkon rehati e komoditet, art në mobilim … 

Intervistë me Kryetarin e Shoqatës së Përpunim Drurit të Shqipërisë, Tonin Alia Intervistoi:  Dukagjin Hata Nga data 11-14 mars 2017, në ambientet e Pallatit të Kongresit...

Nano: Ja pse njerëzit e duan Metën. Rama arrogant e konfliktual

Analisti Mustafa Nanos, në një intervistë për emisionin “Rubikon” në televizion “Koha Vizion” në Kosovë ka komentuar ndyshimet mes Edi Ramës, Ilir Metës dhe...

Erion Veliaj: Ja si do të jetë Tirana ime

 – Sa takime ke bërë sot? -12, kam edhe dy pas emisionit. Mediatike janë bërë vetëm takimet përmbyllëse, si ai që bëmë sot (dje) në...

Lulzim Basha të zgjidhë dualizmin me Sali Berishën

Lulzim Basha shqiptoi fjalët e duhura në mesazhin e 23 korrikut 2013, kur u votua me 80 përqind të votave të antarësisë si kryetar...

Shehu: 22 Marsi i ‘92 vulosi ndryshimin, por jemi ende shumë...

Flet për "Koha Jonë", ish-kreu i PD-së, Tritan Shehu  Intervistoi: Redjon Shtylla Ish-kreu i Partisë Demokratike si dhe një nga themeluesit e kësaj partie, Tritan Shehu...

Engel: “Tirana, Prishtina dhe Shkupi duhet të ndjekin rregullat demokratike”

Kongresmeni amerikan Eliot Engel deklaroi në Tiranë se ishte optimist për rrugën që mori reforma në sistemin e drejtësisë. Zoti Engel u takua me politikanët...

Ministrja e Financave rrëfehet për herë të parë: E nisa si...

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka folur sot për herë të parë në emisionin “Dritare me Rudinën” në News24. Denaj ka rrëfyer...

Agron Duka: Unë, Rama dhe akuzat e Berishës për “Klanin e...

Deputeti republikan, dikur ish-ministër i qeverisë Nano, është përzgjedhur nga PR për garën elektorale të Durrësit. Ai thotë për JAVA se do të respektojë...

Petrit Vasili flet për “krisjen” e koalicionit dhe afrimin me PD

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, thotë se votimi me konsensus i reformës në drejtësi u dha legjitimitet ndryshimeve kushtetuese. Në një...

EDITORIAL

FORUM