E dielë, Korrik 21, 2019

Serwer: Kosova të shmangë çdo marrëveshje që rrezikon ndarjen

Eksperti amerikan i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, i tha Zërit të Amerikës se dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj ishte veprim i duhur i...

Serwer: Kosova duhet të shmangë çdo marrëveshje që rrezikon shtetësinë e...

Eksperti amerikan i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, i tha Zërit të Amerikës se dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj ishte veprim i duhur i...

Elmaz Sherifi: Më 30 qershor u bënë votime si në Shtetin...

Ish-ministri i PS, Elmaz Sherifi: Procedurat e shkarkimit të presidentit pasqyrojnë më bindshëm mendësinë e Partisë Shtet Intervistoi: Mili Xhani Ish-ministri dhe ish-deputeti i PS-së,...

Ullmar Qvick: Bota demokratike duhet të kujdeset më shumë për Kosovën

Intervistë/Flet miku i shqiptarëve dhe njohësi i mirë të gjuhës, historisë dhe kulturës shqiptare, Ullmar Qvick Nga Sokol Demaku Ullmar Qvick, miku i shqiptarëve dhe njohësi i...

Boçi: Në mes të Europës, Rama po ndërton regjimin polici-krim, PD...

Intervistë për "Koha Jonë" ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: 30 qershori nuk ka prodhuar kryebashkiakë të rinj. Procesi është nul Intervistoi: Redjon Shtylla Si është qeveria...

Nënkryetarja e LSI, Mehmetaj: Rama do “Shtet brenda Shtetit”, ja aksioni...

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj: Në Samitin e Poznanit u pa qartë që vlerësimi ndaj Shqipërisë është zero dhe jo...

Presidenti Meta tregon “nënën” e gjithë konflikteve në vend

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën greke “Kathimerini”, ku flet për situatën politike në vend. ''Në këtë moment Shqipëria...

Intervistë/Paloka: Koha që shumica t’i marri frymën bandës sunduese

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetari i PD-së, Edi Paloka: 13 tetori është data e dekretuar nga Presidenti për zgjedhjet lokale por kjo nuk ndryshon...

”30 Qershori i pazakontë”, Glover: Nuk pati kandidatë kundërshtarë

Autoritetet shqiptare të vendosin ҫfarë do bëjnë me rezultatet e 30 qershorit, ka thënë për Deutsche Welle, Ambasadorja Audrey Glover, drejtuese e misionit të...

Kryemadhi: Te KQZ sot duhet të shkojë Prokuroria, pasi është në...

Kryetarja e LSI në një intervistë për emisionin Opinion, Monika Kryemadhi, tha se deri në 12 gusht ka shumë kohë përpara. “Aksioni do të jetë...

EDITORIAL

FORUM