E dielë, Shtator 22, 2019

Tanja Fajon: Zgjedhjet do të qetësonin situatën në Shqipëri

Thellimi i krizës politike në Shqipëri, tregon një situatë se gjërat në Shqipëria nuk po ecin ashtu siç të duhet. Ky është mendimi i...

Shqiptarët e Malit të Zi: “Shteti amë të bëhet ruajtës i...

Intervistë me  Z.Anton Lulgjuraj , Ish -kryetari i Forumit Demokratik për Integrim, Mali i Zi , pedagog i së drejtës ndërkombëtare pranë Universitetit Europian të...

Një pyetje e përbashkët për partitë aleate të PD

Pyetje: A keni informacion se po negociohet për një marrëveshje PS-PD? Dhe a jeni dakord vetëm për takim Basha-Rama apo takimi të jetë pozitë-opozitë? Petrit...

Paloka: Reforma Zgjedhore, “zgjidhje” periferike. S’ka marrëveshje PD-PS

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetari i PD-së: Lajmin e rremë për një marrëveshje "të fshehtë" midis PD dhe PS, e përhapen me porosi disa...

Kristiandemokrati gjerman, Günter Krichbaum: Edhe mund ta ndajmë Maqedoninë nga Shqipëria

Nga radio gjermane DW/ Vendimi për hapjen ose jo të bisedimeve të pranimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Europian merret në muajin...

Malaj: PS nuk duhen fitore nga “krushqitë” mes biznesit, politikës dhe...

Në krizën aktuale që ka përfshirë vendin dhe problemet që ka PS-ja, ish-ministri vlerëson qëndrimet e Ditmir Bushatit duke i cilësuar si mesazhet e...

Spaho: Raporti i OSBE/ODIHR-it, konfirmon krizën e thellë dhe të gjithanshme...

“Komisioni Meta”, nënkryetari i PD-së për “Koha Jonë”: Pas kësaj askush s’ka dyshime që vendi është kthyer si para ’90-ës Intervistoi: Herion Mesi Duke marrë...

Prof. Kristaq Kume: 30 qershori ka rënë, nuk i shërben qytetarëve

Flet ish kryetari i KQZ-së: Procesi zgjedhor u zhvillua nga interesi politik i mazhorancës, pavarësisht nga situata politike, duke shmangur edhe kërkesat e ligjit....

Gjekmarkaj: Raporti i OSBE, alarm tragjik për sistemin ku jetojmë

Raporti i OSBE-ODIHR për votimet njëpartikae të 30 qershorit, ka sjellë menjëherë një valë reagimesh të forta në politikë. Shumë e kanë quajtur më...

Të hënën nis Kuvendi, Boçi për “KJ”: Boll me Perandorinë e...

Nga: Redjon Shtylla Nesër Kuvendi i Shqipërisë nis punimet për sesionin e ri por demokratët janë jashtë. Maxhoranca dhe "opozita e re", do të ulen...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com