E enjte, Qershor 20, 2019

A do njihen zgjedhjet lokale në 30 qershor? Meta jep përgjigjen

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë të gjatë për televizioni “Al Jazeera” është shprehur i bindur se formalisht nuk ka asnjë datë...

Meta intervistë ekskluzive për “Al Jazeera”: Dekreti kushtetues, të zbatohet nga...

Në një intervistë për rrjetin ndërkombëtar Al Jazeera, presidenti i Republikës Ilir Meta ka komentuar edhe një herë situatën politike në vend, dekretin e...

Diplomati: Ankthi i Ramës është shpërndarja e Parlamentit nga Meta

Arben Çejku, drejtor i Qendrës Shqiptare për Qeverisje të Mirë dhe ish-ambasador i Shqipërisë në Kosovë dhe Maqeoni, thotë në një intervistë për gazetën...

Ish-sekretarja e PS: Ne sot qeverisemi nga organizata kriminale

Prof. Dr. Edlira Haxhiymeri, ish sekretare organizative e PS-së në intervistën për gazetën “Telegraf” pohon se audiopërgjimet e “Bild” janë përgjigja e Gjermanisë pse...

Konstitucionalisti: Kryeministri nuk zhvillon zgjedhje pa datë nga Presidenti

Sokol Hazizaj, konstitucionalist në intervistën për gazetën “Telegraf” shprehet se Kryeministri (Rama) nuk e ka tagrin kushtetues që të zhvillojë zgjedhje pa dekretin e...

Goditja finale ndaj idesë së Vuçiçit dhe Thaçit: SHBA nuk e...

SHBA’ja pritet të luajnë një rol më të madh në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve mes tyre, thotë Zv/drejtori për...

Xhixho: ”Bild” vërtetoi lidhjet e maxhorancës me grupet e krimit, që...

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në një intervistë për “Standard” flet mbi audiopërgjimet e bëra publike nga “BILD” ku thekson se ato vërtetuan plotësisht...

Floida Kërpaci: Përgjimet e BILD faktuan 100% kauzën e opozitës. Qytetarët...

Protesta e shtatë e opozitës solli dhe njëherë në vëmendje të gjitha pakënaqësitë që qytetarët kanë ndaj qeverisë aktuale. Kryetarja e LRI-së Floida Kërpaci...

Rama për “Die Welt” krenohet me reformat: Vendet negociuese s’i kanë

Kryeministri Edi Rama në një interviste për “Die Welt” tha se sikundër edhe KE e rekomandoi, Shqipëria është gati për hapjen e negociatave me...

Gazetari gjerman: Në Shqipëri qeveris mafia

Gazetari Peter Tiede, i cili tronditi politikën shqiptare, me publikimin e 6 përgjimeve të reja nga dosja 339/1 ka dhënë një intervistë për emisionin...

EDITORIAL

FORUM