E dielë, Dhjetor 8, 2019

Raportin mbi Maturën Shtetërore, 8 shkollat më të mira në rang...

“Vetëm rritja e pragut të kalimit dhe miradministrimi bëri që sot në universitetet publike të kemi një cilësi më të lartë në të pranuarit...

BIRN: Qeveria do t’a bëjë Shqipërinë si Turqia

Nga Gjergj Erebara (BIRN) Qeveria shqiptare dorëzoi në Kuvendin e Shqipërisë një propozim për ndryshime në ligjin për turizmin, duke argumentuar faljen e shumëfishtë të taksave...

Vrasje me armë zjarri në mes të Tiranës

Një vrasje ka tronditur kryeqytetin para pak minutash. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Shefqet Musaraji’ në kryeqytet, ku brenda një automjeti është gjetur një...

Në burg për terrorizëm, kuzhinieri: Rama e Berisha kanë vjedhur popullin,...

Ne foto: Imamët e gjykuar për terrorizëm Teksa po mbushen 4 vite i gjendur pas hekurave të burgut, Fadil Myslimani ende  pretendon pafajësinë me shpresë...

Gati për plazh? Mësoni fillimisht si do të jetë moti sot...

Prej disa ditësh parashikimi i motit në Shqipëri vazhdon çdo ditë me diell dhe pasdite nisin vranësirat e reshjet e shiut. Parashikimin e motit për...

Hetimi ndaj çiftit të prokurorëve, Marku shkel ligjin?

Çifti i prokurorëve, Rovena gashi dhe Dritan Gina, janë marrë të pandehur nga prokuroria e Durrësit për fshehje dhe refuzim të deklarimit të pasurisë....

Shkarkohen 6 pedagogë në UBT, ngacmime seksuale dhe abuzime ndaj studentëve

Gjashtë pedagogë të UBT-së janë shkarkuar. Shkak për këtë janë bërë ngacmimet seksuale ndaj studenteve dhe abuzime të tjera. Studentët e Unversitetit Bujqësor të Tiranës...

Vetëvrasje në kushtet e depresionit, detaje nga ngjarja në Berat

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Beratit. Një çift të moshuarish u gjetën të...

I dënuari në burgun e Fushë Krujës, kërcënon se do bëjë...

Një i dënuar është vendosur nën hetim për akte terroriste, pasi nga burgu ku ai vuan një dënim ka telefonuar dhe ka kërcënuar se...

Vrau shqiptarin me thikë, 14 vjet e dy muaj burg për...

Prokurori i çështjes ka kërkuar dënim me 14 vjet e dy maj burg për italianin Gianluca Mazzarelli, 26-vjeçari i akuzuar për vrasjen e qëllimshme...

EDITORIAL

FORUM