E dielë, Dhjetor 8, 2019

Pranga biznesmenit për vjedhje energjie, procedohen 6 punonjës të OSHEE

  Një 43 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Beratit për vjedhje të energjisë elektrike, ndërsa ka filluar proçedimi penal për 6 punonjës...

Fundi i botës,ndërtojnë shtëpi-bunker për apokalipsin

  Nëse vjen fundi i botës, as njerëzit e pasur nuk do të kursehen.Me përjashtim nëse ata blejnë një bunker gjigand për t’i shpëtuar apokalipsit. 34...

Kampionatet botërore të futbollit të blera me rryshfet

  Nga Enver Robelli . Prej kohësh qarkullojnë akuza se për Kampionatet e Futbollit në Francë në vitin 1998 dhe në Afrikën e Jugut në vitin...

Fotot e aksionit të policisë ku u kapën 3.2 tonë hashash

  Policia njoftoi sot se ka zhvilluar një operacion në zonën e Kurveleshit në Tepelenë, ku u sekuestruan 3.2 tonë hashash. 1 tonë lëndë narkotike...

Miliarderi egjiptian Naguib Saziris do ishullin e Sazanit 1 miliard dollarë...

  Një miliader nga Egjipti, me emrin Naguib Saziris ka bërë një ofertë të pazakontë, por gjithaq mjaft altruiste. Ai është ofruar që të blejë...

Kryeministri Mustafa: BE-ja do të fillojë punimet në kufirin e Mitrovicës

  Serbia dhe Kosova gjithmonë e më shumë po përplasen midis tyre, e që këtë herë Kryeminsitri Mustafa nëpërmjet një postimi në facebook ka reaguar...

Organizatat mjedisore i dorëzojnë peticion BE-së kundër qymyrit

  Një grup i organizatave të shoqërisë civile nga Shqipëria dhe rajoni, i dorëzuan të premten në Tiranë komisionerit të BE-së për energjinë dhe klimën...

Gjirokastër, komunistët kërkojnë vendosjen e bustit të Enver Hoxhës

  Komunistët e Gjirokastrës kanë përkujtuar sot 107 vjetorin e lindjes së Enver Hoxhës. Ata janë mbledhur para shtëpisë së lindjes së ish-diktatorit në lagjen...

Gruaja shpërthen ndaj grave myslimane: K**va të Isis! (VIDEO)

  Një grua raciste sulmoi pasagjeret myslimane në një autobus në Londër duke I quajtur ato “K**vat të Isis-it”. Gruaja zezake, e cila u duk tepër...

Kapen 3.2 tonë kanabis në Kurvelesh (VIDEO)

  Ka shkuar në  3.2 tonë cannabis sativa, sasia e drogës së sekuestruar nga Policia e Gjirokastrës në një stan në Kurvelesh në vijimësi të...

EDITORIAL

FORUM