E hënë, Nentor 18, 2019

Si do të zgjidhen anëtarët e Gjykatës së Lartë, propozimi vjen...

Rrëzimi i njëpasnjëshëm nga Kuvendi i kandidaturave të propozuara nga Presidenti, është pasuar tashmë me hartimin e një pr/ligji, i inicuar nga katër deputetë...

Rusia ndalon importimin e perimeve Shqipëria

Këtë e konfirmoi kreu agjencisë ruse, Sergej Dankvert. “Shqipëria është përdorur si vend i rremë origjine për importimin e mallrave të Bashkimit Europian, përmes...

Trafiku në Itali: Dy shqiptarë prangosen sapo zbresin nga porti, 6...

një grup që përbëhej nga shqiptarë, italianë, marokenë dhe spanjollë. Disa prej tyre kishin përfunduar në pranga më herët, për arsye të ndryshme, përgjegjës...

Vjedhja e energjisë, në pranga polici i burgut të Peqinit, punonjësi...

t të Peqinit si dhe një punonjës të OSHEE-së në këtë qytet. Fatos Malkja me detyrë punonjës policie në burgun e Peqinit, u arrestua,...

Arrestohet tutori i një të miture, e shfrytëzonte për lypje

Ka nga ata që preken emocionalisht nga këta të mitur dhe i zgjasin të hollat që kanë në dorë, ashtu sikurse ka të tjerë...

Shpallet në kërkim ish-kreu i OSHEE në Burrel, nis zbatimi i...

  OSHEE ka intensifikuar masat ndëshkuese ndaj drejtuesve të saj në disa filialeve në rrethe, të cilët akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike dhe...

Gjykata Administrative, Kushtetuesja shqyrton sot kërkesën e PD-së

Ky ligj së bashku me ligjin për KLD dhe atë për Shkollën e Magjistraturës u ankimuan në Kushtetuese me datë 22 shtator duke argumentuar...

Në mungesë të ashensorit, i moshuari përdor çarçafët

Përveçse ashensorit, pasi dukshëm është një pallat i vjetër, thënë ndryshe nga ata të “xhaxhit”, të moshuarit të fokusuar në foto me sa duket...

Alfred Peza: Dosjet e bashkëpunëtorëve të Sigurimit nuk janë zhdukur. Ruhen...

Madje, sipas tij, ato ruhen në një gjendje të mirë. Deklarata e Pezës është bërë në emisionin “Opinion”. “Unë kam patur fatin që të hyj në...

Kodi i ri i Familjes, çiftet homoseksuale në Shqipëri mund të...

Kjo, pasi Qeveria pritet të sjellë në Kuvend draftin për “Kodin e Familjes”, në të cilin parashikohet edhe lejimi i bashkëjetesës për partnerët e...

EDITORIAL

FORUM