Adrian Çela nuk eshte nen hetim

Një ditë pasi Partia Demokratike, përmes Sekretarit të Përgjithshëm, Arben Ristani, akuzoi kryeministrin Rama se emëroi në krye të OSHEE një person nën hetim...

Shpallen fituesit e masterit për jetimët, të verbërit dhe romët

Kandidatët janë fitues në programet e studimit të ciklit të dytë më kohë të plotë, përkatësisht “Master profesional” dhe “Master i shkencave”/Master i arteve...

Biznesmeni serb, 1 milion $ mafies siçiliane për kokën shqiptarit që...

Sipas medias në Beograd, kërkesa e biznesmenit serb që jeton në Çikago është që i riu shqiptar të kapet i gjallë dhe të dërgohet...

Kërkuan takim me Kryeministrin, banorët rreth “Loro Boriçit”, incidente me policinë

 Ata kanë protestuar paradite, por ndryshe nga herë të tjera, ka pasur incidente me policinë. Raportohet se banorët kanë dashur të marrin pjesë gjatë...

Ardian Fullani në Prokurori: Jam i pafajshëm

E ndërsa seanca e ditës së hënë nga avokati mbrojtës Maks Haxhia u konsiderua thjesht proceduriale, sot Fullani ka dhënë deklaratat e tij në...

Shqipëria demonton 17 tonë municione të Malit të Zi

hapjen e vendeve të reja pune. Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli, gjatë inspektimit që bëri në Uzinën e Lëndëve Plasëse në Mjekës, u shpreh...

Shkarkohen krerët e Regjistrimit të Pasurisë në Tiranë, Vlorë e Lushnje

 Konkretisht, në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive Vlorë është shkarkuar Ina Luçaj; në Tiranë Andrea Mico dhe në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive të...

Naço shkarkon nga detyra krerët e Hipotekave në Tiranë, Vlorë e...

Sipas vendimit më të fundit të Nacos hiqen nga detyra kreu i Hipotekës së Tiranës, Andrea Miço, regjistrues i ZVRPP në Vlorë, Ina Luçaj...

Tronditet peshëngritja, kampionja Begaj pozitive në testet anti-doping

Një lajm tronditës që nuk pritej aspak, sidomos në një moment kur entuziazmi dhe krenaria ishte e madhe për atë triumf që u cilësua...

Ngacmonte me SMS përmes Viberit ish-të dashurën, arrestohet

arrestimin në flagrancë të shtetasit: Bujar Haka, 28 vjeç, lindur dhe banues në Rinas-Krujë, i padënuar më parë.   Arrestimi i këtij personi, u bë...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com