E premte, Shtator 20, 2019

Papa Françesku, në PE: “Europa është disi e moshuar dhe shumë...

Kontineti sa vjen dhe është më pak protagonist, i shoqeruar me një mosbesim të madh- vijoi më tej Papa-  duke bërë thirrje që Europa...

70-vjetori i Çlirimit, Ministria e Mbrojtjes jep mbi 1 mijë medalje

“Çdonjëra prej medaljeve që japim sot ka mbas saj një histori që na bën të ndihemi krenarë. Janë histori individësh, burrash dhe grash që...

Për dashurinë e humbur, balerina 21 vjeçe vret veten me armën...

Dilemat për këtë ngjarje janë të shumta, pasi nga vetë pozicioni ku u gjet trupi i pajetë, si dhe nga vetë stili i jetesës...

Arrestime për dhunën në stadiumin e Elbasanit

Nga shqyrtimi i pamjeve te kamerave te sigurise, pamje te transmetuara nje dite me pare edhe nga Top Channel, janë indentifikuar disa persona qe...

Padia për Imamin, Kodheli kërkesë gjykatës: Dosja të rihetohet

Kjo është kërkesa që ministrja aktuale e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i ka drejtuar sistemit të drejtësisë, pasi organi i akuzës vendosi të pushojë hetimet...

Policia, dy portale on-line për të denoncuar korrupsionin dhe krimin kibernetik

Duke i ftuar publikisht qytetarët e dëmtuar nga veprimet korruptive të punonjësve të administratës apo nga krimet kompjuterike, që të shfrytëzojnë dhe përdorin pikërisht...

Shpëtimi i 32 amerikanëve, ambasadori Arvizu në Berat

Kujtojmë se 70 vjet më parë, një avion C-53 me 32 veta personel mjekësor të ushtrisë amerikane që udhëtonte për në Itali, u rrëzua...

Trafik droge nga Shqipëria drejt Italisë, 22 arrestime

Konkretisht, bëhet fjalë për një organizatë kriminale e cila merrej me trafikim ndërkombëtar të lëndëve narkotike, e cila siç mësohet nga mediat fqinje, u...

Shpërthimet e “Bankers Petrolium”, banorët e Fierit në protestë

Dhe kjo pasi sipas tyre, këto shpërthime kanë krijuar çarjet të shtëpive nga lëkundje. Kujtomë sakaq, se më 30 shtator 2013, ministri i Industrisë Damian...

A ishte ky shkaku i përleshjeve mes tifozëve të Tiranës dhe...

Këtë radhë duket se shkaku ka qenë shumë banal. Mendohet se ata të jenë provokuar nga një veprim i tifozëve elbasanllinj, të cilët kanë...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com