E shtunë, Dhjetor 7, 2019

Himarë, sekuestrohet toka me vlerë 33 milionë euro

Prokuroria e Vlorës ka vendosur sekuestrimin e rreth 33 hektarëve tokë në zonën e Himarës. Sekuestrimi i pronës në fjalë erdhi pas disa muajsh...

Prova të reja për vrasjen e shqiptarit në Greqi

Mediat greke kanë publikuar prova të reja rreth vrasjes së shqiptarit, i gjetur mëngjesin e ditës së djeshme. Sipas ekspertizës mjeko-ligjore të mjekut Theodore...

Rrjedhje gazi në një karburant në Lezhë

Një rrjedhje gazi në një karburant në Lezhë për pak është kthyer në tragjedi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:25 , në aksin rrugor...

Riparohet ura mbi Lanë, Veliaj: Bëjmë çdo ditë shumë punë të...

Në vëmendje të Bashkisë së Tiranës janë edhe punët e vogla por që ndikojnë direkt në jetën e përditshme të qytetarëve. Punonjësit e ndërmarrjeve...

Rritet numri i Shqiptarëve për azil në Gjermani, 1 mijë vetëm...

Ministria e Brendshme e Gjermanisë ka publikuar ditën e djeshme një raport, ku paraqiten shifra të larta për aplikime nga an e emigrantëve për...

Rrëfimi i gazetarit të dhunuar: Do më eleminonin! (VIDEO)

“Shqipërinë nuk do e le”, kjo është fraza më emocionuese e gazetarit Eduart Ilnica që u rrah dje barbarisht. “Kërkuan të më tërhiqnin zvarrë,të më...

PD: Shullazi foli me Tahirin përpara ndalimit të tij nga policia?

Partia Demokratike akuzoi sot Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri se i ka garantuar personalisht Emiljano Shullazit se ditën e shoqërimit për t’u pyetur në...

Kapet vrasësi me pagesë, pjesë e bandës së Admir Tafilaj

Një prej anëtarëve të bandës së vrasjeve me pagesë, të udhëhequr nga Admir Tafilaj dhe që ishte shpallur në kërkim nga policia, është arrestuar...

I gërvishtën makinën me motor, qëllohen me sëpatë dy vëllezërit

Dy vëllezër janë plagosur me sopatë dhe kaçavidë, pas konfliktit të çastit me dy persona të tjerë për gërvishtjen e një makine me motorin...

Biznesmeni nga Lushnja, dëshmi kundër Emiljano Shullazit

Kallëzimi i një biznesmeni duralumini nga Lushnja është bërë shkak që Gjykatat e Apelit për Krimet e Rënda të vendosë mbajtjen në burg të...

EDITORIAL

FORUM