E hënë, Nentor 11, 2019

Arrestohet përgjegjësi i OSHEE në Shëngjin, në kërkim drejtori i filialit...

  Arrestohet në flagrancë përgjegjësi OSHEE-së në zonën e Shëngjinit, Ladimir Shtjefni 43 vjeç si dhe elektriçisti Pal Bakaj 53 vjeç, ndërsa është shpallur  në...

Pogradec, më 15 gusht do të konstituohet Këshilli Bashkiak

15 Gushti është vendosur data e konstituimit të  Këshillit Bashkiak në Pogradec. Ky vendim është marrë me konsensus mes palëve politike. Ndërsa prefektura e Korçës...

Mashtroi me biletat, ndalohet administratorja e agjencisë turistike

Administratorja e një agjencie turistike është ndaluar pasi akuzohet nga tre persona se i ka mashtruar duke përvetësuar paratë për blerje biletash por më...

Ky është piloti që thuhet se “shqetësoi” kryeministrin

Ai quhet Detlef Gensel dhe prej kohësh është pilot i kompanisë gjermane Aeroheli. Por ndërsa bënte fluturimet me helikopterin taksi nga Rinasi për në Korfuz...

Rekord: 10-fishohet numri i shqiptarëve azilantë në korrik.

Askush nuk e di me saktësi se sa shqiptarë e lënë vendin e tyre çdo ditë, por Frankfurter Allgemeiner Zeitung shkruan se korriku ka...

Arrestohet pronari i ëmbëltores, 21 të plagosur nga shpërthimi i bombolës...

  Arrestohet pronari i ëmbëltores, ku të dielën e 9 gushtit 2015 shpërthimi i një bombule gazi shkaktoi 21 të plagosur. Policia e Tiranës pritet të...

Ambasada Gjermane: Të mërkurën e të enjten dy avionë riatdhesojnë shqiptarë

  Këtë javë në vendin tonë do të mbërrijnë nga Gjermania dy avionë charter me azilkërkues shqiptarë. Lajmin për riatdhesimin e ka bërë të ditur...

Fatos Nano :”Unë drekë me Ramën? Epo qenka lajm serioz!“

  Mediat online dje ishin të mbushura me lajmin se kryeministri Rama është takuar me Fatos Nanon në kryeministri fill pas  humbjes së disa bashkive...

Legalizimet, ja 591 emrat në Tiranë që marrin tapitë

  Agjencia e Legalizimeve bën publike 591 vetëdeklaruesit për Tiranën për të cilët është përfunduar procedura e përgatitjes së dosjes dhe kanë gati faturën për...

Myslimani lë vajzën të mbytet në det, nuk lejoi t’ia shpëtonin

  Një vajzë në Dubai u mbyt në ujë pasi babai i saj nuk i lejoi rojet e shpëtimit që të futen në ujë për...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com