E martë, Korrik 23, 2019

Dhuna e policisë, pezullohen dy efektivët (VIDEO)

Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ka marrë të gjitha masat për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë të disa punonjësve të Policisë të...

Trafik droge edhe në radhët e elitës së policisë. SHKB arreston...

  Një efektiv i Forcave Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit u arrestua pasi u kap me mbi 2 kilogram kokainë. H.Demushaj...

Lame: Aplikoni pranë ALUIZN-it për pronësinë

Kreu i ALUIZN-it  Artan Lame ka deklaruar hapjen e afateve për blerjen e trualleve nga ana e qytetarëve. Në një dalje për mediat Lame tha...

Drogë, viagra, para dhe karrierë, kështu stimulohen ushtarët e ISIS’it

ISIS ka një anë tjetër, që shkon përjet ekzekutimeve publike dhe kërcënimeve ndaj Perëndimit. Është e ajo e strukturës së brendshme të Shtetit Islamik:...

Preç Zogaj: Shqiptarët e hodhën bustin e Enverit, nuk pritën që...

Njëri nga përfaqësuesit më aktivë të lëvizjes së dhjetorit ’90, shkrimtari dhe politikani Preç Zogaj ka rrëfyer në studion e “Dite e Re”, ngjarjet...

Axhenda e zv.ministrit të Jashtëm grek në Tiranë

Zv. Ministri i JashtëmpërÇështje Evropiane i Greqisë Nikos Hundis, do të zhvillojë një vizitë dyditore, ditën e hënë 23 dhe ditën e martë 24...

Dita Botërore e Drejtësisë Sociale, rreth 168 milionë fëmijë në punë

Në të gjithë botën sot përkujtohet Dita Botërore e Drejtësisë Sociale. Edhe këtë vit kjo ditë sjell fakte të trishta të shfrytëzimit të fëmijëve...

“La Stampa” për Visarin Zhitin: Poeti që përndiqet ende

Gazeta italiane "La Stampa" i ka kushtuar një artikull të gjatë Visar Zhitit dhe historisë së tij si poet i përndjekur dhe dënuar nga...

3 vjet i rënies së kapitenit Vogli, Kodheli: Krenare për gjithçka...

Ministria e Mbrojtjes ka organizuar një ceremoni përkujtimore në mjediset e Batalionit të Forcave Speciale në Zall-Herr me rastin e 3­-vjetorit të rënies në...

Shpërthimet, Llalla: Së shpejti, përfundime konkrete

Për shpërthimet e ndodhura pak ditë më parë në Tiranë vijojnë hetimet dhe shumë shpejt do të ketë edhe përfundime konkrete. Kështu u shpreh Prokurori...

EDITORIAL

FORUM