E premte, Korrik 19, 2019

Kryeministrja polake, vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministrja e Polonisë, Beata Shyzdlo, ka nisur vizitën e saj zyrtare në Tiranë. Pas një ceremonie përpara Kryeministrisë, shefja e qeverisë polake, e njohur për...

Veliaj pret homologun nga Shkupi: Marrëdhëniet tona në nivel të ri

Tirana dhe Shkupi angazhohen të çojnë në një nivel të ri marrëdhëniet e bashkëpunimit mes tyre. Një vit pas nënshkrimit të marrëveshjes së binjakëzimit,...

Kredia/ Sistemi bankar miraton 87% të aplikimeve

Sistemi bankar miratoi 87% të aplikimeve për kredi gjatë vitit 2018. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, bankat shqiptare kanë refuzuar vetëm 7,4% të...

Shqiptarja humb dokumentet, merr mesazhin e frikshëm nga i riu: E...

Denoncimi në polici për humbjen e portofolit së bashku me dokumentet i kushtoi shtrenjtë një vajze shqiptare që jeton në Itali. Pas njoftimit, asaj i...

EMRI/ Gruaja e paditi për dhunë, policia i shkon në shtëpi...

Një 44-vjeçar është arrestuar në kryeqytet ditën e sotme pasi akuzohet për  “Armëmbajtje pa leje ” dhe “Dhunë në familje”. Sekuestrohet një armë zjarri...

Panariti: Investimi dhe fitimet për oligarkinë, ndersa taksat e tatimet për...

Nga Edmond Panariti Investimi dhe fitimet për oligarkine, ndersa taksat e tatimet për vegjeline! Ne një vend si Shqiperia, pa burse dhe pa tregje të...

Aplikimet e maturantëve, formulari A2 do të plotësohet më 30 korrik-4...

Maturantët që do të studiojnë në Shqipëri duhet të aplikojnë në universitete në datat 30 korrik deri në 4 gusht. Njësoj si vjet, aplikimi...

Misteri/ Emigranti shqiptar zhduket në Angli. Pse s’duan ta besojnë lajmin...

Është bërë mëse një vit që një emigrant shqiptar në Londër s’ka asnjë shenjë jete. 42-vjeçari Bujar Zhupani emigrant në Angli humbi kontaktet me...

Breshëri plumbash ndaj Emiljano Shullazit

Mbrëmja e të hënës në kryeqytet ka qenë mjaft e trazuar. Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Rrugën e Kavajës, është regjistruar dhe...

Durrës, një pako e dyshimtë për bombë

Alarm për bombë duket se po kthehet në modë ditët e fundi. Pas vendosej së një cante të dyshimtë në shkollën profesionale të gastronomisë...

EDITORIAL

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Artan Fuga: Profesorët e degraduar