E dielë, Korrik 21, 2019

Aksident në Fier-Kolonjë, makina me tre persona del nga rruga

Një aksident automobilistik ka ndodhur në aksin Fier-Kolonjë ku një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Mësohet se në makinë udhëtonin tre...

Konflikt i çastit në Kavajë, plagoset me armë zjarri i riu,...

Një konflikt i çastit ka shkaktuar plagosjen e një personi në Kavajë. Ngjarja ndodhi sot, rreth orës 09:25, në rrugën “Andi Dervishi”. Burime zyrtare pohuan...

Operacioni ‘Triss’ në Durrës, sekuestrohen 500 kg kanabis, 5 të arrestuar...

Një sasi prej 500 kg kanabisi është sekuestruar në tre operacione paralele të zhvilluara gjatë ditës së djeshme, 6 shkurt 2017, në Durrës. Policia e...

3 ditë nga shpërthimi në minierën e Bulqizës, vijojnë kërkimet për...

Vijojnë kërkimet për 3 minatorët të cilët prej tre ditësh janë bllokuar në minierën e Bulqizës pas shpërthimit të hidrogjenit ku 3 persona mbetën...

Kokainë në bebelinat e djalit të porsalindur, arrestohen 2 shqiptarë në...

Drogë e fshehur në bebelinat e djalit të porsalindur të shpërndarësit. Karabinierët e Pontederas kanë kapur 31-vjeçarin Elton Gegiçi, me origjinë shqiptare dhe banues...

Tmerr në Greqi! Adoleshentja shqiptare përdhunohet nga njerku dhe rrihet nga...

E përballur me një makth të tmerrshëm dhe të përditshëm, një 16-vjeçare shqiptare ka vendosur më në fund të denoncojnë dhunuesit e saj, nënën...

Zbardhen bisedat sekrete të Balilit me trafikantët e drogës (FOTO)

Gazetari Flamur Vezaj i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Opinion” ka lexuar për herë të parë edhe një pjesë të përgjjimeve që i janë...

Tiranë, shpërthim eksplozivi në një palestër pranë Kopshtit Botanik

Shpërthim eksplozivi pas një palestre pranë Kopshtit Botanik në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Nga raportimet e para...

Doni akullore me kanabis, ja ku mund ta gjeni falas

Del në treg akullorja me shijen e re. Quhet lulja e kanabisit dhe ju mund ta provoni atë pa paguar në xhelaterinë “Perlecò di Alassio”,...

Përfundimisht Gjirokastra pa aeroport, protestojnë banorët

Deklarimi i kryeministrit që aeroporti i jugut do të ndërtohet në Vlorë, dhe jo në Gjirokastër ka indinjuar Forumin e Aeroportit të Gjirokastrës. Ky forum...

EDITORIAL

FORUM

Ramushi