E dielë, Qershor 16, 2019

Të lindësh e të jetosh në burg! Historia e vogëlushes Ina...

Ina po mëson t’i hedhë hapat e parë në burg. Ditën kur e ëma u arrestua ishte 4-muajshe dhe sot vogëlushja mbush 1 vjeç....

E rëndë – Një 57-vjeçar në Bilisht i jep fund jetës...

Një 57-vjeçar në Bilisht i ka dhënë fund jetës duke u vetëdjegur. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme në...

U mjekua para 4 ditësh për dhimbje të forta, gjendet i...

Katër ditë më parë ai shkoi pranë Qendrës së Traumës pasi kishte dhimbje të forta, por dyshohet se i kanë dhënë mjekim të gabuar...

Shkatërrohet banda e trafikut në Finlandë, drejtohej nga shqiptarë. Sekuestrohen 2...

Shkatërrohet organizata kriminale e drogës në Finlandë, ndërsa në pranga kanë rënë disa shqiptarë. Mësohet se në sajë të një aksioni të madh policor...

ISIS në 2017, therje nëpër Europë për të nxitur betejë apokaliptike....

Xhihadistët e Shtetit Islamik janë në Europë dhe janë në pritje për të kryer sulme, kanë paralajmëruar shërbimet e sigurisë. Britania është ndër vendet...

Trafik droge drejt Turqisë, kapen 23 kg kanabis në Kapshticë; dy...

Policia Kufitare e Kapshticës, ka sekuestruar një sasi prej 23 kg kanabis sativa, ndërsa në pranga kanë përfunduar dy persona, njëri prej të cilëve...

VIDEO/ Kundërshtojnë shembjen e banesës, familjarët përplasen me policinë. 4 të...

Aksioni i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit ka hasur sot në kundërshtinë e banorëve në rrugën “Faik Konica” në kryeqytet. Banorët e një...

Dy mln euro kokainë në vilën e braktisur në varreza, pranga...

htatë kg kokainë e fshehur në një garazh është sekuestruar nga policia italiane. Lënda narkotike do t’i bënte milionerë shitësit me pakicë. Nga shitja e...

Rrëfimi i dhimbshëm i 29-vjeçarit me HIV/AIDS: Si më injektuan gjak...

Një 29-vjeçar që mbart virusin vdekjeprurës HIV/AIDS është bërë sot protagonist i emisionit ‘Me zemër të hapur’ ne News 24, ku ka rrëfyer kalvaqrin...

Statusi i gjyqtarit në Kushtetuese, kërkohet pezullim i ligjit

Unioni i Gjyqtarëve ankimon në Gjykatën Kushtetuese ligjin për statusin e gjyqtarit. Ankimi u dorëzua sot nga kreu i Unionit, Gert Hoxha. Unioni i Gjyqtarëve...

EDITORIAL

FORUM