E martë, Korrik 16, 2019

Ora News – Romë, Milano e Vjenë – Udhëtimet brenda janarit...

Kreu i Autoritetit të Mediave Audiovizive, Gentian Sala, që prej marrjes së detyrës ka kryer udhëtime marramendëse jashtë vendit. Ora News ju vë në dispozicion...

Behgjet Pacolli takon në Francë, Ramush Haradinaj

Pacolli ka shkuar në Francë për të takuar Ramush Haradinaj, në Francë, ku ai ndodhet që kur është ndaluar nga autoritetet franceze në bazë...

Gruevski pranon kërkesat shqiptare

Portali tetovasot.com raporton se Gruveski ka pranuar kërkesat e Ali Ahmetit dhe të shqiptarëve. Madje, sipas këtij portali, Kryetari i VMRO  ka pranuar edhe...

Ben Blushi: Dënimi i ushtarëve i padrejtë, racist

Reagimi i deputetit Ben Blushi: STANDARTI I PADREJTË I GREQISË. Nëse ushtarët që janë fotografuar me simbolin shqiptar burgosen, ky do të ishte një standart shumë...

Pranga dy shqiptarëve, tentativë për të transportuar me skaf 506 kg...

Policia e Shtetit ka njoftuar për goditjen e një tjetër tentative për të trafikuar lëndë narkotike me gomone në drejtim të Italisë. Gomonia drejtohej...

Blerta rrëfen tmerrin e përjetuar nga martesa me biznesmenin nga Tetova

Ishte koha kur martesat i caktonte familja. Kështu ka qenë dhe për Blertën, e cila ndau dramën e saj në emisionin ''Ka një mesazh...

Ç’menden grekët, dënojnë me burg ushtarët e shqiponjës

Grekët nuk janë tërhequr dhe ministria e Mbrojtjes së Greqisë ka dërguar për gjykim ushtarët shqiptarë që bënë shqiponjën. Ata ishin duke shërbyer në...

Biznesmeni i suksesshëm Gjergj Luca në facebook-un e Edi Ramës

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10154424471676523/ Edi Rama shkruan ne facebook: Në rrugën e punësimit real ku ka ende shumë hapa për të hedhur, po ku hap pas hapi po...

Dorëzimi i armëve, çudit shqiptari pasi dorëzon mitrolozin

Në kuadër të nismës, ''Shqipëria pa armë'', të ndërmarrë nga Ministria e Brendshme, ka bërë që shqiptarët ti dorëzojnë armët e marra që nga...

Ku po shkon Serbia me kaq armatime? Drejt Luftës?

Serbia është duke u armatosur sikur nesër do të fillojë një luftë, është titulli i të përditshmes serbe Blic. Shteti serb është pajisur me “Mig”...

EDITORIAL

FORUM