E dielë, Korrik 21, 2019

Pranga 2 policëve, si bënë fajtor në aksident viktimën që humbi...

Policia ka arrestuar ditën e sotme dy oficerë të policisë rrugore, pasi kanë falsifikuar ekspertimin e një aksidenti rrugor, ku një person fatkeqësisht humbi...

Albin Kurti dhe Visar Ymeri ngushëllime në shtëpinë e Agollit

 Visar Ymeri, Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Albin Kurti ne shtepine e ikones se letrave shqipe: Dritero Agolli simbol i kombit shqiptar    Visar Ymeri, Kryetar...

Kërkoi para për të ulur dënimin, KLD pezullon nga detyra gjyqtaren...

Këshili i Lartë i Drejtësisë pezulloi të martën nga detyra dhe filloi procedimin disiplinor pwr gjyqtaren e Elbasanit, Pajtime Fetahu, pasi dyshohet se ka...

Akuzat e Berishës. Prindërit dhe drejtoresha e gjimnazit në protestë (VIDEO)

Prindër, mësues, nxënës e stafi pedagogjik i shkollës së mesme të përgjithshme “Aleksandër Moisiu” në Kavajë, si rrallë herë, kanë dalë në protestë mesditën...

Rrëfehet Rezart Taçi: Jetoj për seks, para dhe pushtet!

Ish-bosi shqiptar i naftës, i cili dështoi në këtë biznes dhe më pas edhe u arrestua në Zvicër nën akuzën e mashtrimit, Rezart Taçi,...

Europol operacion në Ballkan kundër trafikut të armëve, 58 të arrestuar

Nga një aksion treditor i Europol dhe Frontex janë arrestuar 58 persona në Ballkanin Perëndimor, duke sekuestruar edhe 48 armë zjarri. Gjatë aksionit treditore (27-28-29...

FOTOT / Ngjyrat e pallateve, kartolina e re e kryeqytetit

Kryeqyteti ka filluar që të marrë sërish jetë. Ngjyra e errët prej pluhurit apo e dalë boje prej viteve, ia ka lënë vendin ngjyrave...

Miratohet pr/ligji për Arsimin Profesional/ Klosi: Ndryshimet e rëndësishme që sjell

Miratohet në Komisionin për Cështjet Sociale dhe Shëndetësinë, Projektligji për Arsimin dhe Formimin Profesional. Ministri Klosi prezantoi projektligjin, si projekti që do t’i japë...

‘Do fitoni mbi 1 mijë euro në muaj’, si i joshnin...

Tutoret Ana dhe Erisa siguronin vajza për prostitucion duke përdorur rrjetet sociale. U premtonin se do të fitonin 1 mijë euro në muaj. Taksistët...

Urdhër arresti nga Interpol Athina për Balilin, zbulohet sa ton drogë...

Gjykata e Apelit në Greqi lë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” ndaj Klemend Balilit, shqiptarit i cili rezulton personi më i...

EDITORIAL

FORUM

Ramushi