E mërkurë, Korrik 17, 2019

Prostituta rumune e vrarë para 2 vitesh, një shqiptar i arrestuar,...

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Salerno të Italisë, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim. Prokuroria e Salernos në Itali ka nxjerrë...

Zjarrëfikësit në pikë të hallit – Të shuash flakët me fshesa,...

Zjarrfikësit e Ballshit i shuajnë zjarret me fshesa, kazma, lopata dhe sfurqe. 64 mijë banorët e Mallakastrës duhet t’i “luten Zotit” për të mos...

Rregullorja e Maturës Shtetërore 2017: Formulari A1 del më 10 mars

Formularët A1 dhe A1Z do të dalin në datën 10 mars 2017. Nëpërmjet këtyre formularëve maturantët do të bëjnë përzgjedhjen e dy lëndëve që...

Berisha: Ju tregoj banditin e Lushnjës që shoqërohet me Erion Braçen

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në Facebook deputetin e Partisë Socialiste Erion Braçe që shoqërohet me persona me rekorde kriminale. Sipas denoncimit, Braçe shoqërohet me...

Rama: Nuk do shkoj në Këshillin e Sigurisë

Kryeministri Edi Rama tha se nuk do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të thirrur të premten nga Presidenti i...

Ilir Meta dhe “Sasha”

Në ditët që zien kazani në koalicion Ilir Meta ka gjetur një moment relaksi me "Sashen".

Rama: Nuk kam thënë se i bëj 71 deputetë pa Metën

Kryeministri Edi Rama ka tërhequr mbrapsht fjalët e tij në mbledhjen e djeshme të kryesisë së Partisë Socialiste, ku deklaroi se partia mund t’i...

Edi Rama te Ilva Tare

Intervista e Kryeministrit në Tonight minutë pas minute Tare: Ka pritshmëri të madhe për këtë intervistë. Të hënën shkarkuat Ministrin e Drejtësisë.Si është e vërteta...

Presidenti në Maqedoni/Të vijë kush bën 61 deputetë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka folur pas takimit me kryetarët e partive politike në Maqedoni, Bilall Kasami, Ziadin Sela, Vesel Memedi, Ali Ahmeti,...

Erion Veliaj: Xhelal Mziu po i vjedh ujin e pijshëm Bashkisë...

Bashkia e Tiranës do të rrisë investimet për modernizimin e rrjetit dhe shërbimin e furnizimit me ujë të qytetarëve, pa rritur çmimin e tij....

EDITORIAL

FORUM