E premte, Dhjetor 6, 2019

Destinacionet më të nxehta 2018, “Vagabond”: Shqipëria, vendi më i mirë...

Shqipëria renditet si vendi më i mirë për t’u vizituar në vitin 2018, sipas revistës më të madhe suedezë “Vagabond”. Këtë vit, revista ka listuar...

Rregullat e reja/ Prioriteti i kompensimit të pronave: Paratë, pasi të...

Qeveria ka miratuar në mbledhjen e fundit rregullat e reja që do të aplikohen për kompensimin e pronave.  Në ndryshimet e miratuara përforcohet detyrimi...

Dogana Qafë – Thanë do të bllokohet për një orë, opozita...

Pika e Kalimit Kufitar Qafë-Thanë do të bllokohet për një orë sot pasdite. Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë njofton se nga ora...

Punësimi sezonal për 2018/Kushtet për studentët që duan të punojnë në...

Për të gjithë studentët mbi 18 vjeç, që njohin gjuhën gjermane dhe duan të punojnë në Gjermani, ambasada gjermane njofton se sot më datë...

“Dua 2000 euro ose publikova fotot”, si e pësoi i riu...

Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 29-vjeçar, i cili akuzohet se prej kohësh i bënte shantantazh një gruaja se do i publikonte...

Miratohet buxheti i Bashkisë së Tiranës, betohet anëtari i ri i...

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës është miratuar buxheti i vitit 2018. Buxheti i bashkisë u miratua me 32 votat e mazhorancës,...

Babai shqiptar qëllon pa mëshirë foshnjen 5-muajshe, i vërsulet edhe gruas...

Ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në spital Mazzoni në Ascoli, raportojne mediat italiane. Burë e grua shqiptar erdhën në urgjencë me beben e...

Paralajmërimi i deputetit të PD: Rama të mos kalojë “vijën e...

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, në një koment në faqen e tij zyrtare ne rrjetin social "Facebook", ka akuzuar ministrin e Jashtëm, Ditmir...

Kontrabanda e armëve nga kufiri, amerikanët stërvisin oficerët shqiptarë si ta...

Ekspertët amerikanë kanë trajnuar Policinë Kufitare Shqiptare gjatë dhjetorit me qëllim që kjo e fundit të reagojë më shpejt ndaj kalimeve të paligjshme të kufirit...

BE nënshkruan marrëveshje për menaxhimin e ujit në Shqipëri

Një marrëveshje mbi një projekt për ujin u nënshkrua sot në Tiranë mes Bashkimit Evropian dhe Agjensisë Austriake të Zhvillimit. Projekti do të ndihmojë në përmirësimin e...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

FORUM