E mërkurë, Qershor 19, 2019

Krimet e Rënda lëshojnë urdhër-arrest për Klement Balilin

Disa orë pasi i vëllai, Hektor Balili deklaroi se nuk ka asnjë urdhër-arrest për Klemendin, Gjykata e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër arrest...

Europën e pret një ortek kokaine

Sipas policisë Gjermane, në treg po depërtojnë gjithnjë e më shumë grupe nga Ballkani, sidomos nga Kosova, Shqipëria dhe Serbia Procesi paqësor mes qeverisë dhe...

Ditë festash, çifiti Rama argëtojnë Zahon në shesh (FOTO)

Ditët festive janë momente që kur politikanët lënë debatet dhe i bashkohen amtosferës festive. E nuk kishte si të mos ndodhte ndryshme edhe me...

FOTO/ Policia me “Humer”-a tek Balili; sekuestrohen kamerat, e kunata ankohet...

Në shtëpinë e Klement Balilit vetëm një mace në oborr ndihet e qetë dhe e patrazuar këtë ditë të shtune. Dhe jo vetëm famijarët,...

Ç’farë është e thjeshtë për ju, për ne është e vështirë...

“Ta kthejmë çdo ditë në një 3 Dhjetor që personat me aftësi të kufizuara t’i kërkojnë të drejtat e tyre përditë e jo vetëm...

Vëllai i Klement Balilit: Nuk ka urdhër arresti për të. Lojë...

Hektor Balili thotë se për vëllain e tij, Klement Balili nuk ka asnjë urdhër arresti dhe shton se gjithçka që po qarkullon në publik...

Tiranë/ Psikologia: Ka të rinj me HIV që nuk mbrohen kur...

Ka qënë ky rrëfimi i pazakontë i psikologes, që punon në spitalin psikiatrik NR.1 në Tiranë, Ina Gishto. E ftuar në emisionin Oktapod, të...

Niset në Afganistan kontingjenti i FA shqiptare

Forcat e Armatosura nisën në operacionin e NATO-s në Afganistan “Resolute Support Mission”, kontingjentin e parë të batalionit të dytë të këmbësorisë, i cili...

Kujdes mjegullën dhe ngricat në ”Rrugën e Kombit”

Mjegulla vështirëson prej dy ditësh qarkullimin në “Rrugën e Kombit”, ndërkohë që fluksi i lëvizjes së automjeteve filloi të rritet për shkak të ardhjes...

PD: Droga i ka zënë rrugën integrimit të vendit

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në PD, Enkelejd Alibeaj gjatë një deklarate për mediat ka akuzuar qeverinë per transportin e drogës që...

EDITORIAL

FORUM