Favorizuan kultivimin e kanabisit, 40 zyrtarë policie nën hetim

Ndërsa një natë më parë u arrestuan dy funksionarë të lartë të policisë, në Tepelenë dhe në Vlorë, pasi dekonspironin aksionet antikanabis, duket se...

Durrës – Protesta për Velierën, qytetarët: Po dëmtohen vlerat arkeologjike

Qytetarët e Durrësit kanë protestuar kundë rprojektit të Velierës, që do ndërtohet në qendër të qytetit bregdetar. Protestuesit thonë se punimet do dëmtojnë murin...

15 futbollistë me rrënjë shqiptare në superligën zvicerane

Nga Arif Ejupi Bazuar në statistikat e klubeve edhe në këtë Kampionat për ekipet më të mira të Zvicrës, me gjasa të mëdha për të...

Ceremonia/ 25 vjet Polici Ushtarake, Kodheli jep lajmin e mirë për...

Është festuar sot 25-vjetori i krijimit të një prej strukturave më të rëndësishme të Forcave tona të Armatosura, siç është Policia Ushtarake, e cila...

Makina humb kontrollin dhe përfundon në kanal, vdes shoferi

Një 55-vjeçar ka humbur jetën në një aksident automobilistik. Ngjarja ndodhi mesditën e të premtes rreth orë 13:36  në aksin rrugor Fier-Lushnjë, në vendin e...

Korrupsioni – Pezullohet nga detyra gjyqtarja e Elbasanit

Një gjyqtare nga Elbasani është pezulluar nga detyra me akuzën e korrupsionit pasiv. Bëhet fjalë për gjyqtaren Pajtime Fetahu, e cili u shfaq në disa...

Luan Rama: E keqja më e madhe për një vend është...

 Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama i pranishëm në konferencën "Pjesëmarrja qytetare dhe demokracia e drejtpërdrejte", ka folur për...

Itali/ Iu gjet kokainë, pranga çiftit rumun dhe shqiptarit. Si ra...

Një çift rumunësh dhe një i ri shqiptar kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi ishin përfshirë në trafik kokaine. Mediat italiane raportojnë se...

Prononcohet Komiteti Shqiptar i Helsinkit për duelin Lu-Llalla

Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH), duke marrë shkas nga komunikata e djeshme për shtyp e Prokurorit të Përgjithshëm, në drejtim të Ambasadorit të Shteteve...

Janinë, 30 vjeçari shqiptar kapet me 14 kg kanabis në makinë

Një 30 vjeçar shqiptar u arrestua me 14 kg kanabis të tharë dhe të paketuar. Arrestimi i tij u krye në autostradën “Antirriou” të Janinës. Lënda...

EDITORIAL

FORUM