E dielë, Korrik 21, 2019

I këput nga qafa dy varëset e floririt/ Gruaja bën denoncimin...

Një 40-vjeçar u arrestua nga policia e Fierit pas telefonatës tek "112-a" të një gruaje që sapo i kishin vjedhur nga qafa dy varëse...

Konfindustria për karburantet: Qeveria të tërhiqet nga koncesioni

Konfindustria i kërkon qeverisë të tërhiqet nga dhënia me koncesion e shërbimit të kontrollit të aparateve matës të karburanteve. Administratori i Përgjithshëm, Gjergj Buxhuku përmes...

Dorëheqja e Haradinajt, Vuçiç: Mashtrim politik

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, duke e quajtur vendimin e tij “mashtrim politik”. Siç raportojnë mediat...

Shkrumbohet gjatë natës makina në Elbasan, ku dyshon policia

Një automjet tip “Benz” është shkrumbuar nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm në Elbasan. Sipas burimeve jo zyrtare, automjeti që dyshohet...

Kombinati, Kinostudio dhe Lapraka së shpejti qendra policentrike

Kombinati, Kinostudio dhe Lapraka shumë shpejt do të shndërrohen në qendra policentrike. Veliaj nga Kombinati ritheksoi se një nga projektet e bashkisë së Tiranës...

Lëvizja e Vuçiç pas dorëheqjes së Ramush Haradinaj, ç’pritet të ndodhë...

Pasi Ramush Haradinaj komunikoi dje dorëheqjen e tij të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç nuk përcolli asnjë...

Jo më patentë me lekë! Monitorim 360°, testi praktik livestreamin

Mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor nga drejtuesit e automjeteve por edhe kalimtarët, mungesa e sinjalistikës në shumë rrugë kanë bërë që në shkallë...

Kukësi nën vëzhgimin e kamerave

Në qytetin e Kukësit janë instaluar kamera sigurie. Sipas Policisë së Shtetit, ky sistem monitorimi do të funksionojë 24 orë dhe kontrollohet nga policia...

Vrau gruan me thikë, gjendet i mbytur burri (Emri)

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është gjetur i mbytur autori i dyshuar i vrasjes së bashkëshortes së tij Asbije Kuka, ndodhur...

Idrizi: Haradinaj, burrë në luftë e burrë shtetas në paqe

Kryetari i PDIU-se Shpëtim Idrizi ka reaguar pa vendimit për dorëheqjen nga ana e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Idrizi shkruan se Ramush Haradinaj ishte...

EDITORIAL

FORUM

Ramushi