Listat e terrorit/ Po verifikohen nëse studentët protestues kanë të punësuar...

Protesta e rinisë studentore e shtrirë në të gjithë vendin nga Tirana në Korçë nga gjirokastra nëe Shkoder duket se i ka frikësuar shumë...

Prag 30 qershori, hiqen listat e zgjedhësve në Bashkinë Lezhë

Pas kërkesës së Bashkisë Lezhë për lirimin e ambienteve të kazaz-ve, në disa nga objektet që menaxhohen nga administrata e djathtë në këtë qark...

32 të birësuar në 6 muaj, mes tyre edhe një fëmijë...

Në 6 muajt e parë të 2015 në Shqipëri janë birësuar 32 fëmijë, mes tyre dhe një fëmijë me virusin HIV-AIDS. Shifrat bëhen publike nga...

Rama: Marrëdhëniet me SHBA, më të mirat e mundshme

Marrëdhëniet e sotme mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë janë më të mirat e mundshme, është shprehur kryeministri Edi Rama në takimin...

FOTO/ Ironia e deputetit me Kryeministrat: E ku ta dinte Kolinda

Kroacia ka humbur sot në finalen e kupës së Botës të zhvilluar në ‘Luzhniku Stadium’. Të menjëhershme kanë qenë reagimet e shumta dhe festa. Nënkryetari i...

U kapën me 53 kg heroinë në Spanjë, dy shqiptarët mbrojnë...

Në seancën e dytë gjyqësore, dy shqiptarë që akuzohen për trafikimin e 53 kg heroinë me një automjet “Porche Cayenne”, nga Gjermania drejt Spanjës,...

Shëndeti Publik: Ja katër plazhet e ndotura, mos u lani

Drejtoria e Shëndetit Publik në Vlorë ka dhënë hartën e plazheve me ndotje mbi normën e lejuar.  Tashmë sezoni turistik ka nisur dhe plazhet...

Berisha: Zyrtarët e ndërgjegjshëm do të mbrojnë Kushtetutën!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin që një punonjës i administratës ia ka dërguar në celular dhe ku shpreh qendrimin e tij ndaj datës...

“Tërmet” në dyert e akuzës, Arta Marku tjetër vendim, kalon në...

Pas lëvizjeve të disa drejtuesve të prokurorive, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka ndërmarrë një tjetër vendim për organin e akuzës në...

Identifikohet hajduti shqiptar në Itali falë fotos së publikuar në Facebook

Një 30 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane për vjedhje. Renato Bajraktari akuzohet për dy vjedhje. Më 17 janar të vitit të kaluar, së...

EDITORIAL

FORUM