Konstituohet Këshilli bashkiak i Shkodrës, zgjidhet kryetarja e re

Është konstituuar Këshilli bashkiak i Shkodrës  pas një mbledhjeje, e cila zgjati për afron 90 minuta. Pavarësisht protestës së opozitës që ende vazhdon jashtë...

Turisti amerikan gjendet i pajetë në Sarandë

Një turist nga Amerika është gjetur i vdekur në një hotel në Sarandë. Vdekja e tij është zbuluar mëngjesin e sotëm. Pushuesi amerikane është i...

Del Raporti i DASH për transparencën fiskale: Shqipëria njësoj si Afganistani

Gati në të gjitha raportet e fundit të Bankës Botërore dhe të Fondit Monetar Ndërkombëtarë, Shqipëria, është paralajmëruar për fshehje të situatës fiskale të...

Aksioni kundër informalitetit, Denaj: Të ardhurat nga akciza u rritën 17.8%

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, dhe Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Arlind Gjokuta, kanë dalë sot para mediave duke dhënë detaje dhe...

Panariti: Marrëzia e madhështisë së mjerimit!

Ish-ministri Edmond Panariti i është referuar revistës Monitor mbi raportin e Bankës Botërore, ku thuhet se Shqipëria me nivel varfërie 35%, është vendi më...

Për turizëm në Bogovë, fshati që është kthyer në atraksion për...

Bogova është një fshat që emrin e ka marë nga burimi me ujin si kristal me të njëjtin emër. Ai nuk gëzon zyrtarisht statusin...

Në burgun ku do të izolohen ”kokat e krimit”

Miratimi i një ligji që mundëson një trajtim të ashpër në burg për personazhet e rrezikshëm të botës së krimit u përcoll me bujë...

Rama ”kërcënon”: Kush nuk voton Brisejdën përjashtohet nga PS

Në mbledhjen e djeshme në degën e PS-së në Shkodër, mësohet se anëtarëve u është kërkuar që të votojnë Brisejda Kadria për kryetare të...

Lulishtja “1 Maji” oaz çlodhës, hapësirë për të gjitha moshat

Lulishtja “1 Maji” në kryeqytet po transformohet tërësisht, duke u kthyer në një hapësirë dinjitoze për banorët e zonës dhe jo vetëm. Pas investimit...

Sarandë, mbi 260 mijë turistë në 7 muaj

Saranda është një ndër qytetet më mikpritëse të turistëve të huaj, të cilët po shijojnë verën duke eksploruar bregdetin shqiptar. Këtë gjë e vërtetojnë...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com