E hënë, Korrik 15, 2019

Doda: Në Shqipëri ka rënë sistemi

Duke folur për situatën aktuale politike në vend, për krizën opozitë-qeveri, Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda, ish-deputete në Kuvendin e Shqipërisë, tha...

Ndryshojnë dokumentet për pension, si të merrni online vërtetimet

Për të marrë vërtetimin e përfitimit të pensionit, nuk do të duhet më të viheni në radhë pritjeje. Ky dokument, prej kësaj jave, mund...

Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, Shehu: Rama s’mund ta përdorë...

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar përmes një statusi në facebook për ngritjen e një baze ajrore të NATO-s në Kuçovë. Sipas tij...

FOTO/ Dëshironi bursë në Gjermani? Ambasada në Tiranë: Ja ku të...

"Interesoheni për një bursë në Gjermani? Baza e të dhënave mbi bursat e DAAD-së ofron një pasqyrë të gjithë programeve më të kërkuara të...

Kurban Bajrami, uron Meta: Çlirim nga brengat e vështirësitë

Presidenti Ilir Meta ka uruar Kurban Bajramin të gjithë besimtarëve myslimanë. Kreu i shtetit zhvilloi një vizitë te Komuniteti Mysliman, nga ku përcolli mesazhe për...

Qytetari-Ramës: Keni kapur sardele, se peshqit – Ja reagimi i Kryeministrit

Kryeministri Edi Rama ka debatuar me qytetarët në rrjetet sociale, pas deklaratëës së tij ndaj opozitës, lidhur me dorëzimin e mandatit të deputetit nga...

Vrasja në Devoll, prokuroria zbardh ngjarjen. “Dajo” vrau për 12 mijë...

Vrasja dhe plagosja për prishje të pazarit të drogës, mësohet se gjithcka u bë për 12 mijë euro. Dinamika e ngjarjes është zabrdhur nga Prokuroria...

Ministrat Klosi dhe Bushati në Velipojë: Detyrat janë të qarta, ku...

Nga takimi me përfaqësues të bisneseve turistike të Velipojës, drejtorët rajonalë dhe anëtarë të Komitetit të Turizmit, Ministri i Turizmit dhe Mjesdisit Blendi Klosi...

Lirohet avokati që kërcënoi Ramën

Bashkim Hoxha, avokati i arrestuar rreth dy javë më parë nga policia pasi keqpërdori thirrjet telefonikë duke kërkcënuar kryeministrin Edi Rama, ka fituar lirinë pasi...

Klosi apel qytetarëve: Stop përdorimit të qeseve plastike!

  Në Ditën botërore të Mjedisit, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi u bëri apel qytetarëve dhe bizneseve që t’i japin fund përdorimit të...

EDITORIAL

FORUM