“E kanë rrahur dhe futur kokën në kazan me ujë në...

Ngjarja e mesditës së djeshme ku 26-vjeçari Qemal Sela qëlloi me automatik duke i lënë të vdekur në vend dy prindërit e tij tronditi...

Pse mendoj se Rama do dorëhiqet si kryeministër

Nikoll Lesi/ Edi Rama po pret që dikush nga lart në Uashington apo Bruksel, edhe në Berlin, t'i thotë “hap udhë që vendi të mos...

Partitë të fundit, shqiptarët më shumë besim tek feja

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim në bashkëpunim me UNDP, institucioni më i besuar është feja i ndjekur nga Forcat e Armatosura. Policia e Shtetit...

Veliaj shpjegon si funksionon Mobike

Në intervistën e tij në Ora News, kryebashkiaku Veliaj ka treguar vetë se si përdoret Mobike, biçikleta smart pa stacion, që hapet vetëm me...

“O ti lartmadhëria”, Rama replikon me qytetarin: Goca jote qenka yll

Kryeministri Edi Rama është përfshirë ditën e djeshme në replika me ndjekësit e tij në Facebook. Një lajmërim i Ramës për produktet e sigurta bujqësore...

Flet ish-ministri Bushati dhe hedh “bombën” në zyrën e Edi Ramës

Shqipëria dhe Bashkimi Europian. Kosova, njohja e së cilës është fakt i kryer tashmë. Marrëveshja me Greqinë. Marrëdhëniet strategjike të vendit. Viti kyç 2019...

“E vrava se kishte filluar…”, zbulohet letra e burrit që vrau...

Policia ka arritur të sigurojë një letër në makinën e Ardian Kukës, 37 vjeçarit, që një ditë më parë vrau me 6 thika në...

BE apel prokurorëve: Anëtarësohuni në SPAK para datës 7 shkurt

Bashkimi Europian në Tiranë fton prokurorët të anëtarësohen në SPAK para datë 7 shkurt. Bashkimi Europian shton se në këtë mënyrë  Prokurorët do mund...

Shehi: Ramës po i çmontohet pushteti

Deputeti opozitar Dashamir Shehi i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, deklaron se kryeministri Rama reagon me kokëfortësi, pasi po i...

Atentatori i prokurorit: Unë jam Redjan Rraja, ne bëjmë ligjin, e...

Redjan Rraja, 34-vjeçari nga fshati Nikël i Fushë-Krujës, i cili është arrestuari si një nga autorët kryesorë të atentatit ndaj kryeprokurorit të Durrësit, Arian...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

FORUM