Lirohet nga burgu ish-drejtori i Hipotekës në Durrës, ndryshon masa edhe...

Gjykata e Apelit ka lënë të lirë Ardjan Iliazaj, ish-drejtorin e hipotekës në Durrës. Apeli ka vendosur si masë shtërnguese atë të “detyrimit të paraqitjes”...

Lleshaj në Çeki për luftën kundër krimit dhe patrullimin e përbashkët

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj po zhvillon një vizitë në Çekisë, ndërsa sot është pritur nga zv/kryeministri dhe homologu i tij Jan Hamàček. Ministri...

Vrasja e teknikut të kondicionerëve/ Autori i dyshuar u vetëdorëzua në...

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Griseldo Kusin, i cili akuzohet per vrasjen e teknikut te kondicionerit, Indrit Çelaj. Kusi u vetëdorëzua dje në...

Studentët peticion kundër vendimit të Ministrisë

Studentët që vijojnë studimet e larta për Mësuesi kanë shprehur indinjatën e tyre kundrejt rregullave të reja që Ministria e Arsimit ka vendosur, përmes...

Thyen rregullat e qarkullimit, 89 drejtues autobusësh të transportit urban penalizohen...

Policia Rrugore ka forcuar kontrollet ndaj transportin publik urban qytetas sa i takon shkeljeve të rregullave të qarkullimit, ndërkohë që ka gjobitur 89 drejtues...

Si do jetë moti nesër? SHMU: Ja sa shkojnë temperaturat të...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak thotë se dita e premte në vend parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të herëpasherëshme me intesitet...

Panairi i marrëzisë dhe sërish emri Arta në skenë!

Nga Nora Malaj Askush mund ta mendonte që zgjedhjet për antarë në Gjykatën Kushtetuese në Shqipëri do të katandisej në këtë ditë të zezë! Pa...

Zbrazet qyteti, rreth 100 të rinj lënë Kukësin çdo javë

Prej më shumë se tre vitesh qyteti i Kukësit ka filluar të boshatiset. Shumë të rinj kanë marrë rrugët e emigracionit, ndërsa rreth 100...

Makina del nga rruga në Sarandë, momenti filmohet live nga një...

Një makinë ka dalë nga rruga sot në aksin Konispol-Sarandë. Situata është filmuar live nga një tjetër shofer që ndodhej pas këtij automjeti, shoferi i...

Punësim në Gjermani, Ambasada Gjermane jep të gjitha detajet kush dhe...

Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë detaje të rëndësishme për punësimin e shqiptarëve në Gjermani dhe vendeve të tjera joanëtare të BE-së, me ligjin...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com