Paketa për “Të Fortët”, Lamallari: Mbron bizneset nga gjobvënësit

Zëvendësministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24  ka pohuar se masat ligjore për paketën e “Të Fortëve” synojnë...

Euro në nivelin më të ulët që nga 7 qershori, ekspertët...

Euro ka vijuar të humbasë pikë përkundrejt monedhës vendase edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro është...

Ndërhyrja që shpëton Durrësin, Dako: Zgjidhim përmbytjet dhe ndotjen

Prej 2 muajsh një prej dy arterieve kryesore nga stacioni i trenit deri tek “Veliera” është përfshirë nga rikonstruksioni. Më një fond prej 6 milionë...

Galdini nis takimet me krerët e partive joparlamentare!

Arian Galdini i LDE ka nisur ditën e sotme një tur takimesh me krerë të partive joparlamentare. Pedagogu Galdini e ka konsideruar si një mision...

Veliaj: Kënde lojërash për fëmijë në çdo lagje të Tiranës

Një kënd i ri lojrash është dhurata e Bashkisë së Tiranës për vogëlushët e lagjes “Myrteza Topi” në Njësinë 9. Ky është këndi i...

Kazinotë dhe bastet, Voda: Pastrohen paratë e krimit

Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka dhënë shpjegime për vendimin më të fundit të qeverisë mbi ndryshimin e ligjit për lojrat e fatit. Voda...

Raporti i PE, Fleckenstein: Sinjal i rëndësishëm për Shqipërinë

Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është...

Manja: Saliu, Luli dhe gjykatat e tyre koordinuan kthimin e fushës...

Deputeti socialist i zonës 11 te kryeqytetit, Ulsi Manja ka dalë në mbështetje të qytetarëve të Lapakrës të cilët protestuan sot për fushën e...

Agron Shehaj: Sot deputeti i PD, Ervin Salianji do ishte në...

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se qeveria ka pasur një plan për të burgosur një deputet të...

Manastirliu: Shërbime të integruara për shëndetin mendor

Në ditën Botërore të Shëndetit Mendor, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu zgjodhi të flasë në një takim të hapur me të...

EDITORIAL

FORUM