E shtunë, Dhjetor 7, 2019

“Pronat në Lezhë”, pranohet kërkesa për rivlerësim mase ndaj dy të...

Gjykata e Lezhës ka pranuar kërkesën e dy të akuzuarve për tjetërsimin e pronave në Lezhë. Gjykata ka pranuar kërkesën për rivlerësim mase ndaj...

Berisha thirrje ndërkombëtarëve: Analizoni Vuçiç, bën viktimën

Ish-kryeminstri i Shqipërisë Sali Berisha, ditën e sotme  i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të analizojë vizitën e fundit dhe qëllimet e vërteta...

Gazetarja tregon pamjet: Si u zbuluan rastësisht gjuetarët e kasafortave. Aksioni...

Një grup i mirë strukturuar grabitësish në Tiranë janë vënë në prangat e policisë këtë javë, të akuzuar për vjedhjen e të paktën 11...

Kjo është sarandjotja që triumfoi në zgjedhjet lokale në Itali

Janë të shumtë emrat e shqiptarëve që kanë njohur sukses edhe jashtë kufijve të vendit tonë. I tillë është edhe rasti i një 38-vjeçarje nga...

Shtetet me popullatën më të vjetër dhe më të re në...

Rreth 20% e njerëzve në Japoni, Gjermania dhe Italia janë të moshës 65 vjeç ose më shumë, duke e bërë popullsinë e këtyre tre...

“Mësues për Shqipërinë” publikon rezultatet. Ministrja Shahini mbledh përgjegjësit e zyrave...

Në ditën e publikimit të rezultateve të portalit “Mësues për Shqipërinë” dhe në prag të fillimit të ri shkollor, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe...

Osmani: Luftën me Serbinë e kemi fituar me mençuri dhe me...

Vjosa Osmani, kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se opozita e deritashme...

PD dhe LSI drejt KQZ-së për të dorëzuar listën me komisionerët...

Opozita joparlamentare dorëzon sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e anëtarëve për në Komisionet e Zonave të Administrimit Zgjedhor. Sekretari për çështjet zgjedhore Ivi Kaso...

Kryeparlamentari: Shqipëria, gati të luajë rolin e saj për refugjatët

  Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, duke folur në një konferencë mbi të drejtat e emigrantëve nga vendet e luftës, ka deklaruar se Shqipëria është...

Thaçi: Veprime konkrete kundër terrorizmit në Kosovë

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet këto ditë në Uashington për të marrë pjesë në mëngjezin tradicional të lutjeve. Në...

EDITORIAL

FORUM