E enjte, Qershor 20, 2019

Një ndër 3 provat sekrete kundër Tahirit: Varësja prej diamanti 15...

Kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj, dhe dy prokurorët, Elisabeta Imeraj dhe Gentian Osmani, u paraqitën mëngjesin e të shtunës në...

“La Repubblicca”: Shqipëria, orgazmë, ankth, gjak dhe arenë

Nje nder gazetat me te medha italiane, La Repubblicca ka bere nje kronike te detajuar te ndeshjes se Shqiperise me Rumanine. “Mamma mia çfarë...

Shqiptari që sapo u diplomua në Akademinë Detare të SHBA-së

Ky është nëntogeri shqiptar Marjo Trupja, i cili sapo u diplomua në Akademinë Detare të Shteteve të Bashkuara në Anapolis, Meriland. Gjatë këtyre katër viteve,...

Aksident në Tiranë, humbin jetën dy të rinj me motor

Një aksident me pasojë jetën ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet. Burime nga uniformat blu bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur pranë...

Haradinaj: Marrëveshjet Kosovë-Shqipëri nuk po zbatohen

Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se marrëveshjet e arritura mes Kosovës dhe Shqipërisë, si në kohën kur drejtonte Hashim Thaçi apo Isa Mustafa, kanë ngecur...

Lu: Inkurajim ministres Nikolla për vazhdimin e reformave në arsim

Qeveria amerikane mbështet reformën e thellë në arsimin e lartë. Në një takim me ministren e Arsimit, Lindita Nikolla, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të...

Laboratori i heroinës në Has, zbardhen emrat e 2 turqve dhe...

Ora News zbulon dosjen që prokuroria çoi në Gjykatë më 21 tetor për caktimin  e masës së sigurisë në lidhje me pjesëtarët e 4...

Lista/700 vende pune në administratë

Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka publikuar listën me vendet e lira të punës, në administratë, institucione të pavarura dhe në bashkitë e vendit. Për...

“Ish-drejtori” i bankës i ngre kurth biznesmenes, nuk do e besoni...

Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtor pronarin e një pike këmbimi valutor në kryeqytet, i akuzuar për përvetësimin e 200 mijë eurove nga një...

Berat, arrestohet i fundmi i bandës së hajdutëve

Arrestohet hajduti në Berat. Policia e ketij qyteti bën të ditur se ka rënë në prangat e policisë një 15 vjecar i cili bashkë...

EDITORIAL

FORUM