E shtunë, Dhjetor 7, 2019

Tragjedi, dhjetëra të vdekur dhe qindra të plagosur. Pallate e hotele...

Shqipëria është në panik nga tërmeti 6.4 ballë që zgjati 30 sekonda. 24 persona kanë humbur jetën dhe 650 persona janë të plagosur nga...

Dyshimet e Berishës se kush i solli 613 kg kokainë në...

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha mbrëmjen e sotme se ka pasur tre dyshime lidhur me 613 kg kokainë që u kap pak kohë më parë...

Letër prekëse e një djali për babain e tij, gjyqtar, që...

Nga Mirjon Gurali Brahimllari    Babë! Disa ditë më parë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, me një vendim sa të papritur aq edhe absurd, vendosi shkarkimin tënd...

Neglizhenca e shtetit/ Të dëmtuarit nga tërmetet e humbasin durimin –...

Banorët e prekur nga tërmeti në fshatin Floq u përfshinë në debate me prefektin e Korçës për mungesën e kushteve jetike sipas tyre, ndërsa...

Bushpepa, emocione pafund në gjysmëfinalen e “Eurovision”

Eugent Bushpepa ka ndezur skenën e Festivalit Europian në Lisbonë me këngën “Mall”. Përfaqësuesi i “Shqipërisë” në “Eurovision” dhuroi një interpretim mbresëlënës. Eugent Bushpepa ishte...

Tërmet i fuqishëm shkund Shqipërinë, ja epiqendra dhe magnituta

Një tërmet i fuqishëm ka goditur vendin tonë. Tërmeti i rënë në orën 03:54 ishte me magnitutë 6.4 dhe epiqendër kishte Detin Adriatik. Epiqendra...

Prokurori Arjan Ndoja flet nga spitali: I njoh atentatorët

Prokurori Arjan Ndoja ka folur nga shtrat i spitalit të Durrësit, lidhur me atentatit e bërë ndaj tij. Mësohet se prokurori është shprehur se...

A do të publikohen video-përgjime të tjera? Ja çfarë thotë Ervin...

Deputeti i PD-së,  Ervin Salianji, tha se Partia Demokratike do te ketë të dhëna të tjera që do të qartësojnë situatën e vëllait të...

Pamje të rënda/ I riu masakrohet në mes të Beratit, por...

Pamje të rënda publikon "Jeta osh Qef", ku shihet se si disa të rinj dhunojnë barbarisht një bashkëmoshatarin e tyre. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Gjykata e Lartë drejt uzurpimit nga Kryeministri

Ajo që po ndodhë këto ditë me reformën në drejtësi është shfaqja më e qartë se ky proces formalisht ka miratimin e ndërkombëtarëve, ndërsa...

EDITORIAL

FORUM