E premte, Dhjetor 6, 2019

“Kur bie tërmet, mos lëvizni”! Flet sërish Luljeta Bozo: Ja si...

Inxhinierja e njohur, Luljeta Bozo, e cila ka tërhequr mjaft vëmendje këto ditë të tmerrshme për shqiptarët, që u përballën me tërmetin më të...

Agron Duka: Të adresohen sa më parë shpërdorimet e detyrës që...

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka me anë të një postimi në rrjetet sociale përshëndes zgjedhjen e z. Olsian Çela kryeprokuror të vendit. Agron...

Dorjan Greku me lot në sy: Vajza e Sajmirit kërkon të...

Tërmeti i 26 Nëntorit shkaktoi një tragjedi të madhe në vendin tonë. 51 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë mbetën të plagosur. Dorjan Greku ndodhej...

“Të rritet numri i specialistëve në IGJEUM”

Tërmeti i 26 Nëntorit nxori në pah disa problematika që lidhen me zonat ku është ndërtuar pas viteve ’90. Sizmologët thonë se vendi ynë...

Shemben 3 konviktet e dëmtuara në Qytetin Studenti, banorët dalin jashtë

Tërmeti i 26 nëntorit dëmtoi edhe godinat pranë Qytetit Studenti. Bashkia e Tiranës bazuar në akt konstatimin e inspektoriatit të ndërtimit vendosi që të prishë...

Në Universitetin e Mjekësisë anulohet mësimi deri më 13 dhjetor

Universiteti i Mjekësisë ka shtyrë sërish datën e fillimit të procesit hetimor. Rektori i Universitetit, Arben Gjata njoftoi se mësimi do fillojë në datën 13...

EMRAT/ Atentati ndaj Inez Hajrullës në Vlorë, 2 shqiptarë arrestohen në...

Mediat italiane shkruajnë se në territorin italian janë arrestuar dy shqiptarë, të cilët ishin arratisur për në Itali, pas atentatit ndaj një prej personazheve...

Mbërrijnë të tjera ndihma, shqiptarët e Italisë sjellin pajisje dhe pako...

Edhe shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në rajonin e Bergamos në Itali janë solidarizuar duke dhënë kontributin e tyre për t’ju ardhur në ndihmë...

Tërmeti tragjik, Veliu: 4 mijë forca policie u angazhuan në terren

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, gjatë një konference për mediet, u shpreh se pas rënies së tërmetit, Policia e Shtetit angazhoi në...

Humbi 6 familjarët në Thumanë, Veliaj takon zjarrfikësin e Tiranës: Të...

Menjëherë pas tërmetit, Arben Cara, shefi i repartit zjarrfikës në zonën e Institutit do të linte familjen e tij për t’u nisur me urgjencë,...

EDITORIAL

FORUM