E dielë, Shtator 22, 2019

VIDEO/ Ja si tërmeti ka shkatërruar shtëpinë në Shijak

Tërmeti i djeshëm që goditi Shqipërinë, ka shkaktuar pasoja të mëdha në ndërtesa. Pamjet e mëposhtme vijnë nga qyteti i Shijakut ku duken qartë pasojat...

Rama dhe ministrja Gjonaj vizitojnë familjet e prekura nga tërmeti në...

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësinë administrative numër 7 në Tiranë. Rama dhe Gjonaj thanë se...

Tërmetet, Veliaj: Bëni gati një konvikt, ta kemi në gatishmëri

Kryebashkiaku Erion Veliaj në një mbledhje emergjente të Këshillit të Bashkiak, ka kërkuar që të pastrohet me urgjencë një konvikt për ta pasur në...

Burgjet pas tërmeteve, ministrja Gjonaj: Situata është nën kontroll

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, ku po monitoron së afërmi situatën...

Mblidhet Shtabi i Emergjencave Civile të Tiranës

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë që ka tronditur kryeqytetin dhe Shqipërinë, ka bërë që autoritetet të reagojnë për situatën. Sot është mbledhur Shtabi i Emergjencave...

VIDEO/ Pasojat e tërmetit, banesa në Ndroq dëmtohet nga lëkundjet e...

ërmeti i djeshëm në vend solli dëme të shumta materiale. Në këto filmime, të bëra në fshatin Zhurje, afër Ndroqit do të shihni se si...

Tërmetet, Xhaçka thirrje qytetarëve: Ndihmoni të prekurit

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një reagimi në rrjetet sociale shprehet se lëkundjet sizmike sollën lëndime si dhe dëmtime ndërtesash, por...

Elbasan/ Tërmeti dëmton 113 banesa, Balla viziton Belshin

Në qarkun e Elbasanit kanë janë dëmtuar gjithsej 113 banesa nga tërmeti i së shtunës. Pjesa më e madhe e objekteve të dëmtuara raportohet...

Zhduket 29-vjeçari, policia arreston dy persona. Ja çfarë ka ndodhur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Vlorë, me protagonistë persona me lidhje gjaku me njëri-tjetrin. Më datë 16 shtator 2019 ka humbur kontaktet me...

Gent Cakaj: Falënderoj shtetet që kanë ndihmuar Shqipërinë

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka falënderuar të gjithë vendet që kanë...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com