E dielë, Korrik 21, 2019

Kryeministri Haradinaj vazhdon detyrën

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër i Kosovës dy ditë më parë, por vijon të jetë në detyrë. Sot ai vazhdoi me axhendën e tij...

Regjistrimi i tokave bujqësore në vend, sfidë për qeverinë dhe Kadastrën

Nga Gjirokastra, drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame, tha se procesi i regjistrimit të tokave bujqësore ka filluar që të marrin shtratin e...

Alketa shkon në punë me biçikletë nga Parku i Liqenit (VIDEO)

Padyshim që Parku i Madh i Liqenit i transformuar nga Bashkia e Tiranës është kthyer në një nga destinacionet më të preferuara për qytetarët...

17 të arrestuar mes Italisë dhe Shqipërisë

Departamenti Territorial i Karabinierëve të Olbia në koordinim me Drejtorinë e Përgjithshme të Antimafies së Cagliarit dhe të Antiterrorizmit kanë finalizuar me sukses një...

Greqi, përplasje mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në burg

Tre persona janë plagosur si pasojë e një përplasje që ka ndodhur në një burg në Kretë. Të plagosurit janë shqiptarë dhe pakistanezë, ndërsa...

Manastirliu në Radhimë: Furnizim pa ndërprerje me barnat e urgjencës

Mbi 19 mijë qytetarë kanë marrë shërbim në qendrat shëndetësore verore që po ofrojnë shërbim 24 orë gjatë gjithë vijës bregdetare dhe në zonat...

Të huajt zgjedhin Shqipërinë

Nis fluksi i turistëve të huaj që zgjedhin Shqipërinë dhe emigrantëve që kthehen për pushimet e verës në vendlindje. Ditën e sotme pritet që...

Krimi ndërkufitar do luftohet nga policia shqiptare, kosovare dhe malazeze

Policia kufitare e Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës kanë zhvilluar një trajnim në Plavë për rritjen e nivelit të kapaciteteve të Policive të...

Raporti alarmues, 12 % e fëmijëve dhunohen seksualisht

Në Shqipëri mungojnë të dhënat e sakta por sipas një Studimi Epidemiologjik në Ballkan për Abuzimin dhe Neglizhencën e fëmijëve rezulton se 12% e...

Gratë që u masakruan nga burrat me sëpatë

Dhuna ndaj gruas vijon të jetë një plagë e thellë e shoqërisë Shqiptare. Çdo ditë ka denoncime për dhunë, burra që vrasin bashkëshortet, nënat....

EDITORIAL

FORUM