E dielë, Shtator 22, 2019

Tërmeti lëkund Mirditën

Tri lëkundje tërmeti tronditën veriun e Shqipërisë mëngjesin e sotëm. Sipas Institutit të Gjeoshkencave lëkundja e parë ndodhi në orën 4:55, në Reps të Mirditës....

Fshati braktis varrimin e 29-vjeçares, por të gjithë shkojnë të vrasësi...

Familja Çanaku në fshatin Kryekuq të Divjakës e ka patur të vështirë të hapë këtë të martë dyert e mortit për të përcjellë në...

Të moshuarit e familjes Dhespo dhurojnë gjak, Beqaj: Përulem para aktit...

Thanas Dhespo, 88 vjeç dhe bashkëshortja e tij Virgjinica Dhespo, 70 vjeç, kanë dhuruar gjak për fëmijët e sëmurë nga leuçemia, pranë repartit pediatrik...

Rama: Me magji nuk ndalen dot të rinjtë! (Ata nuk presin...

Kryeministri Edi Rama, gjatë qëndrimit në Vjenë ku po zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, në një intervistë për gazetën austriake “Der Standard”, është pyetur...

Gazetarja e BOOM përballet me arrogancë dhe dhunë në ministrinë e...

Gazetarja e emisionit Boom Arjana Loçe, është  përballur sot me arrogancën dhe dhunën e shfaqur në linjë vertikale, nga Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë...

Skandali me gjyqtarin, Salianji: Deklarata bosh në vend të ndëshkimit

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me video skandalin e gjyqtarit të Fierit, Roland Hysi. “Neveri! Prapë...

Bllokohet sistemi i pasaportave, kompania: Po punojmë

Prej afro dy orësh sistemi i pasaportave në të gjithë vendin ka hasur probleme për shkak të internetit. Ky problem ka sjellë në të...

President i përbashkët/ Paloka-Ramës: Klouni bëri sërish deklaratën bombastike, por .

Deputeti demokrat, Edi Paloka e ka cilësuar lajthitjen e radhës, propozimin e bërë sot nga kryeministri Edi Rama, që Shqipëria dhe Kosova të kenë...

Nga praktikante në spitalin e Rasttat, sot mjeke kirurge

Në episodin e radhës të “Diaspora” është rrëfimi u Marsela Cenos, e cila është larguar nga Shqipëria dhe jeton prej disa vitesh në Gjermani. Marsela...

Ndahet nga jeta Sulo Gradeci, njeriu më i afërt i diktatorit...

  Njeriu më i afërt i Enver Hoxhës për 30 vite, që u kujdes për sigurinë e tij, Sulo Gradeci, ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme,...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com