E dielë, Shtator 22, 2019

Ministrja e Mbrojtes thirrje qytetarëve

Ministrja e Mbrotjes Olta Xhaçka ka dalë në një konferencë për shtyp këtë mbrëmje nga ku ka bërë një rezyme të të gjithë situatës...

Shtëllunga tymi dhe gurë që bien, shembet një pjesë tjetër e...

Vijojnë edhe sot të bien gurë nga zona e Shkëmbit të Kavajës. Në videon e publikuar nga “Jeta Osh Qef” shihet momenti kur shembet një...

Banorët e prekur nga tërmeti kalojnë natën në Stadiumin e Durrësit...

Shumë banorë të Durrësit, të cilët janë prekur nga tërmetet e rëna më datë 21 shtator janë duke kaluar natën në çadrat e ngritura...

Ministrja e Arsimit: Nesër ditë pushimi për shkollat në Tiranë, Durrës...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka deklaruar se dita e hënë do të jetë pushim në shkollat në Tiranë, Elbasan dhe Durrës. "Kam qenë në...

Tërmeti, reagon edhe Mogherini: BE gati të ndihmojë Shqipërinë!

Shqipëria është tronditur nga një tërmet me magnitudë 5.8 ballë, duke shkaktuar panik te qytetarët. Në lidhje me tërmetet e fuqishme, ka reaguar edhe...

Kashari pas tërmetit, Veliaj dhe Braçe inspektojnë situatën

Krahas ndihmës me ushqime, veshje dhe fondit prej 1 milion dollarësh që do të vërë në dispozicion të familjeve të prekura nga tërmeti i...

Historia e pazakontë në Porto Romano, i shembet për herë të...

Banori i kësaj shtëpie, nëse mund të quhet e tillë është Zef Bala. Në Porto Romano, ai ishte më i prekuri nga dëmet.  Shtëpia...

Vasili, thirrje Ramës: Leri llafet, shpall gjendjen e emergjencës civile

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka dalë në një konferencë për mendiat, ku i kërkuar Kryeministrit Rama të shpallë gjendjen e...

Elisa Spiropali në filmin e radhës “Naivët”

Pas tërmetit të djeshëm që tronditi vendin tonë e shkaktoi dëme të konsiderueshme materiale, grafisti Avni Delvina ka ironizuar ministrat e qeverisë Rama dhe...

Mediat greke: Shqiptarët pas kokainës së kapur në Pire. Dy konteinerë...

Gazeta “Protothema” ka publikuar sot një artikull lidhur me sekuestrimin e 580 kg kokainë disa ditë më parë në portin e Pireut, një ngjarje...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com