E dielë, Korrik 21, 2019

Shqiptarët dedikime për Festim Laton: Lamtumirë heroi ynë

Presidenti i vetëshpallur i Çamërisë, Festim Lato është gjetur i vdekur në Holandë, ku jetonte prej vitesh. Lato ishte një figurë e njohur për...

Vetting-u, policët duhet të deklarojnë edhe orenditë shtëpiake

Procesi i Vetting-ut në policisë, ka nisur me zyrtarët e parë të nivelit drejtues, spektri i verifikimit është zgjeruar duke përfshirë edhe rrethin familjar...

“Bigbrother” vëzhgon në burg, të dënuarit pohojnë se…

Një urdhër i drejtorit të përgjithshëm të burgjeve, i firmosur në maj 2019, kërkon që të dënuarit të vetdeklarojnë paraprakisht numrat që do të...

Sezoni veror në Durrës, Policia-shoferëve: Respektoni sinjalistikën

Në kuadër të sezonit veror, njësia e qarkullimit rrugor pranë drejtorisë së policisë së qarkut Durrës, ka përforcuar me shërbime shtesë akset më problematike...

Thirrje publike nga Artan Fuga

Profesorë, prof. të asociuar, doktorë të universiteteve private dhe publike! Thirrje publike! Sikurse e kam thirrur publikisht, ligji që kaloi në Kuvend për akademinë e shkencave...

Ligji anti-duhan, MSH: Morëm përgëzime nga OBSH

OBSH përgëzon Qeverinë Shqiptare për hapat e ndërmarrë për ndalimin e duhanpirjes dhe mbrojtjen e shëndetit nga të gjitha llojet e produkteve të duhanit....

Denaj: Kontrolle natën për të kapur shkelësit

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, në kuadër të zbatimit të planit operacional në luftën kundër informalitetit inspektoi sot disa subjekte në zonën...

Interneti i ka shpallur “luftë” librit

Pak kohë më parë, INSTAT publikoi të dhëna se 1 milion shqiptar nuk kanë lexuar asnjë libër përgjatë 1 viti. Numri i lexuesve në...

Kënd lojërash në Njësinë 9, Veliaj: Investimi i duhur për Tiranën...

Ashtu si në mandatin e parë, Bashkia e Tiranës vijon punën për shtimin e këndeve të lojërave për fëmijët. Në Njësinë 9 është hapur...

Gent Ibrahimi, kryetar i KLP deklaron: SPAK-u nis punën në shtator...

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi, në një intervistë për DW paraqet argumentat pse me SPAK-un në Shqipëri do të fillojë...

EDITORIAL

FORUM