“Shqipëria në rrezik”, Noka: Heshtja sot, paguhet shtrenjtë nesër. Shqiptarët që...

“Shqipëria në rrezik. Kushtetuta përdoret si rreckë”. Kështu shprehet ish deputeti i PD-së, Flamur Noka. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, nxitur edhe nga betimi...

Berisha sulmon Dvoranin: Ka 100 milionë pasuri që nuk i justifikon...

Në studio me Mirela Milorin, ish kryeministri Sali Berisha hodhi akuza të forta drejt kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranit. Sipas Berishës,...

Pedagogu i njohur: Po vidhet çdo centimetër tokë e Shqipërisë

I arrestuar në protestën e banorëve të ''Astirit'', pedagogu dhe aktivisti, Ervin Goci foli në ''Open'' për përplasjet mes banorëve dhe policisë. ''Protesta për Mbrojtjen...

Malaj: Në Shqipëri ka probleme me pronësinë, nuk ka investitorë në...

Ish-anëtari i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj tha se Shqipëria është vend i varfër që ka probleme me pronësinë. I ftuar në...

Shehaj: Bregdeti, i pashfrytëzuar se nuk janë ndarë pronat

Ish-deputeti demokrat, Agron Shehaj i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora tha se bregdeti shqiptar është i pashfrytëzuar. Në lidhje me shfrytëzimin e...

Berisha rrëfen raportet me Bashën

I ftuar në studion e ''Abc News'' me Mirela Milorin, ndër të tjera, ish-kryeministri Sali Berisha foli edhe për raportet e tij me kreun...

Arta Vorpsi shkon te noteri, avokati Daci: Një akt që noterizon...

Avokati Jordan Daci i ftuar në emisionin “Real Story” në “Neës 24” tha se vendimi i Arta Vorpsi për të shkuar në noteri për...

Marshimi i VV-së i 28 nëntorit, Abazi: Pavarësia po boshatiset, nuk...

Më 28 Nëntor, ditën e Pavarësisë, Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë ka thirrur një marshim. Kreu i VV-së, Bojken Abazi, i ftuar në Ora News...

“Kryeprokurori”, Gjata: Rama nuk do lërë pa shpërblyer Markun

Prokurori Olsian Çela është renditur i pari në listën e Këshillit të Lartë të Prokurorisë për kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm. Çela ka grumbulluar 459...

Kuvendi dhe votimi për Kryeprokuror/Gjata: Rama nuk do lërë pa shpërblyer...

Në garën për Kryeprokuror të Përgjithshëm, Prokurori Olsian Çela është renditur i pari në listën e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Çela ka grumbulluar...

EDITORIAL

FORUM

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com