Ish-kryeministri për Arta Vorpsin: E betuara në Lanë

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri Sali Berisha, duke e akuzuar kryeministrin Rama se po u ndal tek betimi i Arta Vorpsit të cilës iu drejtua “e betuara në Lanë”. Pas takimit me Presidentin Ilir Meta në Presidencë, Berisha në një prononcim për mediat tha se: ”Betimi nuk është akt Kane, akt Lane është për këta që shtetin nuk e kanë shtet dhe nuk kanë asnjë parim.. betimi është akt solemn që të detyron ty ti shërbesh gjer në pikën e fundit e të qëndrosh besnik Kushtetutës. Në Lanë betim bëjnë vetëm horat e narkoshtetit dhe askush tjetër”.