Batuta e Metës kur e përcolli Berishën “sipas traditës së malësorëve”

Gjatë mesditës së sotme Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim ish Presidentin Sali Berisha për të diskutuar së bashkë për krizën në të cilën ndodhet vendi.

Pas takimit kreu i shtetit ka përcjellë Berishën deri tek dera e Presidencës aty ku edhe e priti.

Duke i shtrenguar dorën Berishës ai ka bërë edhe batutën e radhës para gazetarëve.

“Sipas traditës së malësorëve, e prita vetë mikun dhe e percolla deri tek dera”, tha Meta.