Turqi-Siri, sulmi pranë një shkolle, 3 të vdekur

Tre persona raportohen të vdekur dhe 8 të tjerë të plagosur në kampin militantik kurd pas një sulmi me raketa.

Ministri i Mbrojtjes i Turqisë bën me dije se sulmi ajror u ndërmor në një fshat në veri të Sirisë pranë një shkolle.

Ai gjithashtu deklaron se forcat kurde duhet të ishin tërhequr pas nënshkrimit të një marrëveshjeje.

Ditën e hënë, Turqia kërcënoi se do të rifillojë sulmet në verilindje të Sirisë nëse kurdët nuk tërhiqen nga territoret.