Rita Ora duket elegante me pallto dhe kapele në kokë, ndërsa vazhdon xhirimet e filmit “Twist”

Ajo dukej tejet elegante teksa portretizonte rolin e Artful Dodger.

Rita Ora u vu përsëri në dukje gjatë xhirimeve të filmit me aktorin e njohur Rafferty Law, në serinë e dramës së ardhshme të Sky, “Twist”, në Bethnal Green, Londër të dielën.

Aktorja dhe këngëtarja 28 vjeçe, ishte e veshur me pantallona gri, një bluzë ngjyrë rozë në ngjyrë bezhë dhe një pallto mjaft të hijshme, shkruan DailyMail.

Një palë syze dielli me sy të maceve shtuan një atmosferë misteri rreth veshjes.

Ajo mbante në këmbë një palë këpucë të ndjeshme dhe për aksesorë kishte vënë një palë vathë të ndryshëm të varur në secilin vesh.

Kolegu i saj në këtë film, Rafferty, 23 vjeç, dukej në modë i veshur me një xhaketë bezhë mbi një këmishë blu me vija dhe pantallona jeshile të errët.

Rafferty – djali i Jude Law dhe Sadie Frost – kishte çorape të gjelbërta nën këpucë.

Ekipi i veshjeve të filmit shtoi një palë syze dielli të rrumbullakëta për t’ia kompletuar atij pamjen, ndërkohë ai tymosi një cigare ndërsa priste të xhiroheshin skena të tjera.

Ndërsa kamerat filluan të xhironin, Rita priste brenda kafenesë ndërsa Rafferty u ul në karriget metalike jashtë.

Një burim i tha MailOnline: ‘Twist është një interpretim modern i romanit “Oliver Twist” të autorit Charles Dickens në të cilin personazhi i titullit është rikrijuar si një artist në rrugë që jeton në rrugët e Londrës së ditëve moderne”.

‘Rafferty i impresionuar me praninë e tij në ekran dhe egërsinë e tij sjell një dimension krejt të ri për rolin e Oliver.

Twist do të dalë në Sky Cinema dhe në teatrot e Mbretërisë së Bashkuar në vitin 2020.