Presidenti shtrohet në spital? Trump akuza mediave: Këta njerëz janë të sëmurë

Spekulimet se Presidenti Donald Trump u shtrua në spital ditën e shtunë për shkak të problemeve me zemrën duket se nuk kanë fund

Vetë kreu i Shtëpisë së Bardhë deklaroi se gjithçka ka qenë një mashtrim dhe tregon se ai kishte shkuar për të bërë vizita të përgjithshme.

Ai tregon se vizita në spitalin Walter Reed Medical Center përveçse ishte për një check up rutinë, Trump vizitoi dhe familjen e një ushtari i cili ishte plagosur rëndë.

Për këtë lajm presidenti fajësoi mediat për keqinformim duke i quajtur gazetarët të sëmurë.

Vizita e tij në spital nuk është bërë publike për arsye sigurie.