Po shkëlqen me Interin, Guardiola kërkon “xhuxhin” italian

BARCELONA, SPAIN - OCTOBER 02: Lautaro Martinez of Inter Milan celebrates with team mates after he scores his sides first goal during the UEFA Champions League group F match between FC Barcelona and FC Internazionale at Camp Nou on October 02, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Paraqitjet pozitive me fanellën e Interit e kanë bërë Stefano Sensi një nga futbollistët më kryesor tek zikaltrit.

Mesfushori i transferuar nga Sassuolo është nja lojtarët që trajneri  Pep Guardiola, dëshiron te Manchester City. Gjithsesi vështirë se Interi apo trajneri Conte do të heqë dorë nga një lojtar me cilësitë e futbollistit shtatshkurtër, edhe pse ende zikaltërit nuk zotërojnë kartonin e tij.

Për ta bërë diçka të tillë të mundur, drejtuesit e klubit nga Milano kanë nisur negociatat për blerjen e tij nga Sassuolo dhe nënshkrimin e një marrëveshje të gjatë me lojtarin, duke i mbyllur derën një herë e mirë Man. City-t apo klubeve të tjera që mund të intereson për të.