Italia turpëron me 9 gola Armeninë, fitojnë me goleada Zvicra dhe Spanja (VIDEO)

 

Italia e Roberto Mancinit është një kombëtare perfektë. Të kaltrit kanë turpëruar 9-2 Armeninë. Takimi u hap nga Immobile që shënoi në minutën e 8-të, ndërsa një minutë më pas ishte radha e Zaniolos që të shënonte, Barella mbylli pjesën e parë në 3-0.

Pjesa e dytë nisi me ritmin e së parës me Immobilen dhe Zaniolon që shënuan sërish njëri pas tjetrit, më pas ishte Romagnoli, Jorginho, Orsolini, Babayan dhe Chiesa që shënuan golat e tjerë.

Fitore shumë të thjeshtë arriti edhe Zvicra që shkatërroi 6-1 Gjibraltarin, teksa triumfin e vulosi Granit Xhaka. Ndërkoë Spanjë mundi me lehtësi 5-0 Rumaninë.