Stadiumi shpërthen: Larg duart nga Kosova

Ndeshja Shqipëri-Francë do të mbahet mend jo për golat që pësoi kombëtarja, por për “golat” që hëngri Edi Rama nga tifozët.

Pas thirrjeve protestë  “Rama IK”, në stadium janë hedhur parulla kundër projektit të kryeministrit Edi Rama dhe Aleksandar Vuçiç për ndarjen e Kosovës.

Një banderolë gjigande “Larg duart nga Kosova” është shfaqur në pjesën e dytë të ndeshjes  duke i dërguar një mesazh direkt kreut të qeverisë shqiptare.

Lexoni dhe