Portieri merr përsipër ekzekutimin e penalltisë, por thyen dritat e stadiumit (VIDEO)

Një portier i kategorive të ulëta në Angli mori përsipër të godiste një 11-metërsh të fituar nga skuadra e tij, por rezultati ishte katastrofik.

Tony Breeden, një portier i famshëm në futbollin amatorial anglez, që luan me Nuneaton, goditi fort dhe lart traversës topin, duke thyer një nga dritat e çatisë së stadiumit.

Dritat ranë, por fatmirësisht nuk goditën tifozët e pranishëm në tribunën pas porte.