Nuk do ta besoni sa tifozë francezë do të ketë sonte në “Air Albania Stadium”

Dueli mes Shqipërisë dhe Francës në inaugurimin e “Air Albania Stadium”, o të ndiqet nga afro 22 mijë spektatorë.

Stadiumi do të jetë i mbushur me kapacitet të plotë dhe tentativat e fundit të dëshpëruara të tifozëve kuqezi për të siguruar bileta janë të kota.

Interesant është fakti se të pranishëm do të jenë vetëm 7 tifozë të kampionëve të Botës, ndërkohë që janë akredituar gati 80 gazetarë nga “gjelat” që do të jenë të pranishëm.