Kosovë-Angli, zbulohen formacionet zyrtare të ndeshjes historike

Në orën 18:00 Kosova do të presë Anglinë në një duel spektakolar,i cili në fakt nuk do të ketë asnjë domethënie për kualifikimin. Anglia e ka siguruar tashmë vendin e parë me 18 pikë, 3 më shumë se Republika Çeke.

 

Kosovën do të luajë me Rashicën dhe Hadergjonaj në sulm, të cilët do të mbështesin Atdhe Nuhiun. Nga minuta e parë d të luajnë edhe Cellina  apo Berisha.

Në krahun tjetër, Chilëell do të mbështesë Harry Kane, ndërkohë që nuk do të mungojnë as yje të tjerë si Sterling, i rikthyer pas dënimit nga trajneri Southgate.

“Fadil Vokrri” do të ketë një “vullkan”, nga ata që lëshojnë zjarrin pasionit dhe të respektit për kundërshtarin, larg shfaqjeve raciste apo aq më keq naziste, që Anglia i ka vuajtur jo pak në kurriz sidomos në sfidën e zhvilluar në Sofje, pak kohë më parë.

Image

Image