BATUTAT/ Trajneri Reja befason Ramën: Ke vetëm një difekt …(VIDEO)

Trajneri i kombëtares Edy Reja sigurisht që ka një lidhje të veçantë me futbollin italian, pasi atje ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës së tij. Strategu italian njihet si tifozë i skuadrës së Napolit dhe nuk është se ka ndonjë simpati të madhe për Juventusin.

 

Një gjë të tillë në formë batute e ka trguar edhe në takimin që ka pasur me kryeministrin Rama. “Ke vetëm një difekt, që je tifoz i Juventusit”, kështu i është drejtuar trajneri Reja kryeministrit. Nuk kanë munguar as batutat për stadiumin.

“Ke marr shembull nga Juventusi, për ta bërë stadiumin”, i është drejtuar Hysaj Ramës, ndërkohë që ky i fundit ja ka kthyer menjëherë batutën duke e cilësuar “Air Albania” edhe më të bukur.