Blushi: Presidenti Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar lidhur me betimin Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese tek noterja.

Në vijim reagimi i plotë i Tedi Blushit, zëdhënës i Presidentit Ilir Meta

Të dashur gazetarë,
Lidhur me pyetjet tuaja për një lajm qesharak që qarkullon në media, dua t’ju sqaroj se:
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja.
Presidenti Meta është betuar me dorë mbi Kushtetutë dhe për të Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët.🇦🇱