Kaos në Brazil, policia sulmon me armë tifozët në stadium

Në brazil, veç futbollit spektakolar, ndodh shpesh që të shohim dhe skena dhune në për stadiume, për shkak të rivalitetit të fortë mes ekipeve, apo dhe tifozerive.

Së fundmi, në ndeshjen mes Kearas dhe Fortalecës, dy tifozeritë kanë nisur një sherr masiv duke krijuar një situatë kaotike në stadium.

Është dashur vetëm ndërhyrja e policisë vendase për të qetësuar situatën pasi situata kishte dalë nga kontrolli.

Madje, policia ka përdorur armë kundrejt tifozerive duke i gjuajtur me plumba gome. Ja pamjet: