Bie mashtrimi i PS për lobimin rus të PD. Prokuroria padit Bashën për falsifikim

Prokuroria ka vendosur të çojë në Gjykatën e Tiranës kreun e PD, Lulzim Basha. Mësohet se Prokuroria e Tiranës ka dërguar një shkresë në selinë e PD, për të njoftuar kreun e kësaj partie Lulzim Basha, se ndaj tij kanë përfunduar hetimet lidhur me lobimin në SHBA. Pavarësisht se zyrtarët e PS-së dhe kryeministri Edi … Continue reading Bie mashtrimi i PS për lobimin rus të PD. Prokuroria padit Bashën për falsifikim